Štáfková nahradila ve funkci Janu Vaňhovou, která byla před pár týdny zvolena hejtmankou Ústeckého kraje. Zvedlo pro ni ruku 22 zastupitelů, pouze jeden byl proti. Šest zastupitelů se zdrželo.
Komunisté navrhli vlastní kandidátku, symbolicky také ženu – Libuši Zmátlovou. K hlasování však ani nedošlo, protože zastupitelé hned v prvním kole zvolili Štáfkovou. Ta po svém zvolení jen krátce poděkovala zastupitelům za důvěru.

Kdo je M. Štáfková?

Na politické scéně je Marie Štáfková poměrně nováčkem. Do ČSSD vstoupila v roce 2001, zastupitelkou je od roku 2006. V červnu tohoto roku se stala členkou Rady města Chomutova poté, co se funkce vzdal Michal Kasl.
Devětačtyřicetiletá Marie Štáfková je vyučenou elektromechaničkou. Dříve pracovala v několika firmách v oblasti průmyslu, od roku 1991 soukromě podniká. Nejprve byla ve vedení společnosti svého manžela, v roce 1999 pak založila vlastní firmu Štáfek pneu, s.r.o. Po svém zvolení chce pracovní činnost ve firmě ukončit a převést na rodinné příslušníky. Zůstane v ní ale jednatelkou.
Štáfková bude ve vedení města zhruba dva roky – do podzimu 2010, kdy se budou konat další komunální volby. Do její kompetence bude spadat řízení odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Městského ústavu sociálních služeb, Technické služby města Chomutova a Sbor dobrovolných hasičů.


Vaňhová zůstala v radě města

Jana Vaňhová zůstane ve vedení města jako radní. „Chci pomáhat nové náměstkyni i dalším zastupitelům a zároven chci mít informace o tom, co se na komunální úrovni děje,“ vysvětlila svůj zájem zůstat Vaňhová.
Jan Řehák to přímo na zasedání ocenil s tím, že město bude mít od hejtmanky informace z kraje z první ruky. V minulosti si totiž zastupitelé často stěžovali, že kraj s nimi v některých oblastech nekomunikuje.


Kozák rezignuje


Od 31. prosince dojde v zastupitelstvu k další změně. Na svou funkci chce rezignovat zastupitel ČSSD Rudolf Kozák. „Nehledejte za tím žádnou senzaci. Chci se jen plně věnovat práci krajského zastupitele,“ uvedl ke svému rozhodnutí.

Průběh zasedání jste mohli sledovat v online přenosu. Kompletní si ho můžete přečíst zde.