Poté se ujal slova městský architekt Jaroslav Pachner. „Já bych rád uvedl něco k historii těchto prostor, než se zde postavili lázně," řekl na úvod architekt. Pak už se u mikrofonu střídali řečníci jak z řad veřejnosti, tak města. „Já bych byl rád, aby se k budoucnosti těchto prostor vyjádřili především jeho obyvatelé," uvedl primátor Daniel Černý. Po celou dobu workshopu lidé psali a říkali své návrhy na oživení objektu. Město z nich vybere ty nejzajímavější. Bude mít z čeho vybírat, lidé například navrhovali vybudovat moderní interaktivní muzeum, botanickou zahradu, dinopark, multifunkční arénu a podobně.
„Je jedno, zda zachováme lázně, případně přebudujeme objekt k jiným účelům, či ho zdemolujeme. V každém případě to bude stát město hodně peněz, „sdělil primátor a dodal, že by se mu padesátimetrový bazén líbil, protože v republice takových mnoho není a navíc v něm vyrostla úspěšná plavkyně Simona Baumrtová, Jeden návrh vyzýval k uspořádání sbírky. „Ono to není jen o rekonstrukci, ale také o penězích na následný provoz," upozornil primátor. To vyvolalo u jedné z návštěvnic obavy z toho, že by se to mohlo promítnou do daňového zatížení obyvatel města. To však primátor popřel.
Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov řekla jako jedna z mála jasně svůj názor. „Jsem pro demolici a to i přesto, že mě jako řadu z vás s touhle budovou spojují krásné vzpomínky," uvedla jednatelka. Navíc poukázala na to, že návštěvnost nového aquaparku je výrazně vyšší. „V roce 2014 navštívilo nový aquavapark 240 tisíc návštěvníků, nepočítám do toho školy a plavecký oddíl. Naproti tomu do lázní chodilo měsíčně okolo dvou a půl tisíce lidí," řekla jednatelka a dodala, že by se na místě stávajících lázní dalo vybudovat něco, co městu chybí a co by život zdejších obyvatel obohatilo daleko víc, než obnova lázní.
Našli se tu i lidé, kteří se smutkem v očích a nostalgií vzpomínali na to, když se lázně stavěli. „Byla jsem u toho, když se lázně stavěli. V té době to byla kompenzace za to, jaké jsme tu měli životní prostředí. Chodila jsem sem ráda a chtěla bych, aby se zachovali," řekla Marie Karásková. Jiný názor však má Jitka Vojáčková, která na flipchart napsala, že by ještě s kamarádkou a přítelem uvítali, kdyby tu byla botanická zahrada. Teď se bude čekat, jaké návrhy město vybere a pak se uvidí.