Předchozí
1 z 3
Další

Láska prochází žaludkem, praví známé a velmi oblíbené rčení. Dvojnásob to platí v polovině února, kdy zamilovaní slaví svůj svátek, den sv. Valentýna. 14. února potěší partnery a partnerky třeba květiny, plyšová srdce, erotické prádélko nebo něco mimořádně lahodného do bříška. Každý má jinou fintu, jiné tajemství, jak sdělit všem chuťovým pohárkům partnera ta nejkrásnější slůvka lásky. Po ovoci voňavým drinkem, hříšně čokoládovým dezertem… Jakou lahůdku připravujete na svatého Valentýna vy? Pošlete nám ten nejlepší recept na dobrotu pro miláčka, podělíme se s ostatními čtenáři.

Recepty posílejte na adresu zdenek.plachy@denik.cz, vystavíme je u tohoto článku. Přivítáme i vaše fotografie jejich realizace, pokud je máte. Ke zprávě nezapomeňte připojit své jméno, příjmení a obec či město, odkud jste.

Máte i nějaké další zajímavé tipy na nevšední valentýnské překvapení pro drahou polovičku? I ty přijímáme a zveřejníme.

Srdce. Univerzální symbol

Svátek svatého Valentýna si každoročně žádá pozornost ve výlohách obchodů i na speciálních menu některých restaurací. V anglosaských zemích se slaví 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, nejvíce stylizované do symbolického tvaru srdce.

Jedním z důvodů šíření tohoto zvyku je jeho veliká komerční úspěšnost. V podstatě vyplňuje období mezi Vánocemi a Velikonocemi. 

Maliny s vanilkovou zmrzlinou

Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Štefan HaragalPotřebujeme:
300 g malin
100 ml smetany ke šlehání
1 vanilkový cukr
1 lžíce cukru krupice
150 g vanilkové zmrzliny

Příprava:
Maliny, mohou být i mražené, svaříme s lžící cukru. Několik si jich necháme na finálové zdobení. Do smetany přidáme vanilkový cukr a vyšleháme tuhou šlehačku.
Rozvařené maliny dáme ještě zatepla do misek, na ně kopeček vanilkové zmrzliny. Ihned ozdobíme šlehačkou, několika kousky zbylého ovoce a podáváme. 

Valentýnské toastíky

Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Michaela ČervenáPotřebujeme:
toastový chléb, nejlépe světlý
jahodová marmeláda
trocha medu
moučkový cukr

Na přípravu větší vykrajovátka, ideálně ve tvaru srdíčka.

Příprava:
Ze střídky toastového chleba vykrajovátkem vykrojíme srdíčka, která zdobíme podle fantazie jahodovou (či jinou oblíbenou) marmeládou. Můžeme udělat i složenou verzi tak, že jednu stranu srdíčka pomažeme trochou medu a přilepíme na něj další. 
Nahoře pocukrujeme, můžeme zdobit kouskem ovoce, trochou šlehačky nebo velmi lehce rozpuštěnou čokoládou.