S pořízením jahod neváhejte, protože jahody bývají vždy zhruba měsíc v roce a ten se už chýlí ke konci. I proto se vyplatí udělat si menší výlet na jahodovou plantáž a nasbírat si pár kilo sladkých plodů. „Jahody sbírám zásadně na plantážích, jsou opravdu sladké a navíc za dobrou cenu,“ říká Michaela Káňová z Chomutova.

Na jahody můžete vyrazit nejblíže na plantáž u Údlic. Je otevřená každý den od osmi ráno do osmi večer a nachází se hned vedle silnice na Prahu. Na poli vždy stojí několik automobilů, a proto se nemusíte obávat, že byste minuli. Kilogram čerstvých jahod vás vyjde na čtyřicet korun a přímo na místě si můžete zakoupit i papírové krabice, do nichž budete jahody sbírat. Není ovšem problém využít misky vlastní - u vstupu na plantáž vám je zváží a jejich váhu pak odečtou při odchodu.

V neposlední řadě mají jahody z plantáže výhodu nejen v tom, že jsou mnohem chutnější a levnější než jahody z obchodů, ale také nikdo nekontroluje, jestli se vám jich při sběru pár nezatoulalo rovnou do pusy.

Autor: Ondřej Topinka