Koaliční politici totiž podle očekávání pro jeho návrhy ruce nezvedli, takže program zůstal beze změn. A o odvolání se tak ani nediskutovalo.

Chomutovský deník proto opozičního zastupitele oslovil po jednání. „Hlavní impuls bylo hospodaření společnosti Chomutovská bytová," vysvětlil Černý. Zaráží ho, že akciová společnost s miliardovým základním kapitálem nedokáže hospodařit se ziskem, ale je dlouhodobě ve ztrátě.

Jak vyplývá ze závěrečných účtů, Chomutovská bytová opravdu od roku 2009 vykázala zisk jen jednou v roce 2011 to bylo 1,5 milionu. Jinak byla vždy v minusu, vloni dokonce s rekordní sumou 34,7 milionu korun. Černý navíc upozornil, že společnost utratila jedenáct milionů za externí právní služby. „Jako valná hromada Chomutovské bytové působí právě rada. Pokud si toho nevšimnou nebo jim to nevadí, pak nedělají svou práci správně," dodal zastupitel.

Hospodaření společnosti přišlo v průběhu jednání na přetřes ještě jednou. Ředitel Chomutovské bytové Jaroslav Schindler obhajoval náklady na právní služby tím, že firma vymáhá pohledávky, které převzala od města.

„Máme u soudu podaných dva tisíce žalob, platíme právníky, kteří nás zastupují. Až sedmdesát procent výdajů se nám ale vrátí jako přiznané soudní náklady," uvedl Schindler. Společnost se prý na spory musela vrhnout ve velkém, protože u mnohých hrozila promlčecí lhůta.

Které právníky konkrétně si Chomutovská bytová najímá, se zastupitelé nedozvěděli. Ředitel jen dodal, že to není jedna právní kancelář, ale několik jednotlivých advokátů.

K hospodaření obecně se také nikdo příliš nevyjádřil. Jana Vaňhová, která je předsedkyní představenstva, jen pozvala Černého na zasedání tohoto orgánu.