Nemocných přibývá jen na Teplicku, stále vysoký počet onemocnění zaznamenali tento týden hygienici také na Lounsku.
Na 100 tisíc obyvatel je v kraji 1343 nemocných, oproti minulému týdnu jejich počet klesl o 7,5 procenta. Uvedl to ředitel Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Josef Trmal.

Větší počet nemocných chřipkou sledují hygienici už čtyři týdny. „Některé epidemie v minulosti čtyři týdny probíhaly. Jiné trvaly ještě déle, třeba osm nebo 12 týdnů. V tomto případě je to spíš signál toho, že by mohla být na ústupu. Nicméně nemůžeme vyloučit, že ještě nějakou dobu ty případy chřipky trvat budou. Nebo že nastoupí chřipka typu B,“ popsal možný vývoj Trmal.

Do počtu nemocných zasáhly také jarní prázdniny, které mají střídavě různé okresy Ústeckého kraje. Ve skutečnosti je podle Trmala nemocných víc, jen o prázdninách lidé nejdou k lékaři. Jarní prázdniny na Chomutovsku začínají v pondělí.

V Ústeckém kraji bylo ke včerejšku 11 229 případů chřipky, o týden dříve hygienici udávali 12 143 nemocných. Počet nemocných na 100 tisíc obyvatel klesl z 1452 v minulém týdnu na aktuálních 1343. Případnou chřipkovou epidemii by hygienici vyhlásili, pokud by počet nemocných přesáhl hranici 2000 na 100 tisíc obyvatel. ⋌(čtk)