Změny přišly poté, co byli v prosinci z vedení města odvoláni zástupci hnutí PRO Chomutov v čele s Danielem Černým. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu se všechny strany spojily proti PRO Chomutov, které má 11 mandátů.


Novým primátorem Chomutova se v prosinci stal Marek Hrabáč z hnutí ANO. Dosavadní náměstek primátora tehdy ve funkci nahradil právě Černého z hnutí PRO Chomutov.


Černý, který byl primátorem od opakovaných voleb ze začátku roku 2015, byl na pondělním zasedání zastupitelstva odvolán z funkce zástupce města ve společnostech Severočeská vodárenská společnost, Skládka Tušimice, Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje.


Na jeho místo zastupitelé zvolili bývalého náměstka primátora a současného primátora Marka Hrabáče z hnutí ANO 2011. V řadě případů ho doplnil David Dinda z hnutí Nový Sever. Právě ANO, Nový Sever a KSČM tvoří od prosince radu města.


Změnilo se také složení kontrolního výboru. Před samotnou volbou upozornilo hnutí PRO Chomutov, že právě v tomto výboru měla vždy opozice převahu. Po debatě klubů se posléze novým předsedou stal David Palán z PRO Chomutov a členy jsou nově další tři zastupitelé tohoto hnutí.


V debatě se zastupitelé vrátili k personálním změnám ve vedení města. Černý upozornil na to, že hnutí Nový Sever před volbami odmítalo spolupráci s komunisty a nyní se chová jinak.  "Koalice vznikla tak trochu z nouze, protože jste městu nevládli dobře," řekl na to Dinda.