K náboru dorazilo 25 dětí, chlapců více než děvčat. V Bezručově údolí poblíž cyklostezky na ně čekal v ústraní lesa malý tábor, skládající se ze čtyř podsadových stanů, hangáru a polní kuchyně. Tábor měl dětem ukázat, jak by bydlely na táboře, pokud se stanou skauty. Po úvodním nástupu se děti pod dozorem zkušených vedoucích rozběhly po lese, aby si vyzkoušely některé z obvyklých skautských činností: střelbu ze vzduchovky i z praku, uzlování, hod míčku na cíl pomocí lakrosové pálky, poznávání látek čichem, řezání dřeva ruční pilou a hledání pokladu podle stopařských značek. Skupina děvčat si vyzkoušela i rýžování zlata v nedaleké Chomutovce.

Mezitím intenzívní vůně guláše přilákala všechny k polní kuchyni. Hodinu po poledni se rozdával oběd sestávající z pravého skautského buřtguláše. „Byl výborný a bylo ho dost, takže zbylo i rodiče, kteří pozorovali své ratolesti zpovzdálí. Po obědě čekalo na skautské adepty ještě pár her. Poté se čas nachýlil a bylo třeba vydat se zpět k sídlu státního podniku Povodí Ohře, kde měly děti sraz se svými rodiči," upřesnil Nejezchleba.

Akce se podle něj velmi zdařila. „Pětadvacet dětí sice není příliš moc. Zdá se ale, že přišly děti, které opravdu mají zájem. Tak tedy budeme očekávat, kolik z nich přijde i do našich kluboven," zhodnotil Nejezchleba.

Skauti mohou ještě několik zájemců z řad dětí přibrat.

Rodiče, kteří se svými ratolestmi nemohli k náboru dorazit, získají veškeré potřené informace, kontakty a umístění skautských kluboven na stránkách http://ceskylev.junak-chomutov.cz.