V pondělí v 17 hodin uloží ve Výsluní časovou schránku Chomutovských ostrostřelců. Myšlenka vznikla v hlavě místopředsedy spolku Štěpána Bílka poté, co jeho otec a spolupracovník akademický sochař a restaurátor Michal Bílek vyhrál výběrové řízení vyhlášené městem Výsluní.

To se týkalo restaurování tří městských památek – sochy svaté Anny Samotřetí, sloupu Pany Marie a památníku obětem padlých.
Právě do paty základů památníku uloží ostrostřelci ve spolupráci s městem schránku. Vzhledem k omezenému prostoru bude její obsah skromný. Ponese noviny ze dne uložení, dokumenty o činnosti Chomutovské ostrostřelecké společnosti, pamětní medaili zhotovenou v upomínku založení sboru v roce 2006 a datovou kartu s fotografiemi. Ve schránce bude i titulní stránka našeho Deníku.

Ostrostřelce s památníkem spojuje historie. „Památník vybudoval spolek válečných veteránů v roce 1878. Bývalo běžné, že členové těchto spolků byli zároveň i městští ostrostřelci. Společně se starali například o nacházení uplatnění pro veterány, ale i o kulturní dění v okolí. Při uložení schránky vzdáme čest a úctu nejen padlým, jejichž jména jsou na památníku napsaná, ale i těm, kteří nechtěli dopustit, aby se na tyto oběti zapomnělo,“ uvedl Štěpán Bílek.