Gelhofa nahradí další v pořadí na kandidátce hnutí ANO, podnikatel Jiří Weber. Informaci Chomutovskému deníku potvrdil mluvčí města Jan Rödling. „Slib zastupitele by měl Jiří Weber složit na nejbližším jednání, tedy v pondělí 21. září," upřesnil Rödling.

Už 22. června radní Gelhofa odvolali z dozorčí rady společnosti Kultura a sport Chomutov. „Kolega Gelhof získal práci v zahraničí, což ho časově značně omezuje. Když se nezúčastnil posledního zasedání zastupitelů, kde se jednalo o řediteli městské policie a potřebovali jsme každý hlas, můj pohár trpělivosti přetekl. S panem Gelhofem jsem se setkal. Vyjádřil pochybnosti, zda vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění zvládne práci v dozorčí radě společnosti Kultury a sport a kontrolním výboru. Chápu, že pracovní nabídka byla patrně lukrativní a těžko se odmítala. Na druhou stranu jsme se před volbami zavázali, že budeme v orgánech města fungovat s maximálním nasazením. Odvolání z dozorčí rady Aleše Gelhofa jsem poté radním města sám navrhl, což akceptovali. Jsem zároveň rád, že svým rozhodnutím rezignovat na post zastupitele situaci vyřešil," uvedl první náměstek chomutovského primátora a Gelhofův kolega z hnutí ANO Marek Hrabáč.

Opoziční zastupitelé za sociální demokracii poukázali také na údajnou insolvenci Aleše Gelhofa, chomutovský soud nařídil před třemi lety exekuci jeho majetku. „Já osobně jsem nic podobného neinicioval. Mohu ale potvrdit, že takové impulsy vzešly z naší partaje," řekl zastupitel za ČSSD a bývalý primátor Jan Mareš.

Vyjádření Aleše Gelhofa ke své rezignaci na post zastupitele se deníku nepodařilo získat, nezvedal telefon.

ANO je v Chomutově součástí koalice s uskupením PRO Chomutov a s komunisty. Strany potvrdily dohodu, kterou uzavřely už loni na podzim po řádných komunálních volbách. Opakovat se musely kvůli kupčení s hlasy. Novu koalice má v pětatřicetičlenném zastupitelstvu pohodlnou většinu 22 hlasů. PRO Chomutov má 11 křesel, KSČM šest a ANO pět.