Tak trochu pod stromeček ji nadělil sobě i čtenářům chomutovský spisovatel a policista Karel Patočka.

„Ledozem Heuneebu vypráví o tom, že konec druhé světové války nemusel být završen známou kapitulací hitlerovského Německa,“ nastínil autor. V příběhu viděném očima nacistického pohlavára, prolínají vzpomínky s přítomností a budoucností. „Vycházel jsem z faktů, tezí a fabuloval,“ přiblížil Karel Patočka.

Díky tomu vznikl příběh o tom, že nacistická říše ukryta ledem Antarktidy se z tajné podzemní pevnosti připravuje ovládnout svět. Objev cestování časem světové civilizaci ukáže, že její zničení na Zemi neznamenalo konec existence agresivních snah potomků nacistů, kteří i ve vzdálené budoucnosti útočí na lidstvo.

Ledozem Hauneebu je čtvrtou vydanou knihou Karel Patočky (více v infoboxu dole). Jako první napsal špionážní román Území ostnatného drátu, na který právě Barrandov zpracovává scénář. Karel Patočka má současně rozpracované další tři tituly. „Nejvíc práce mi dává historický román, kde musím nastudovat spoustu faktů, abych neujel,“ přiblížil. Jinak ale tvoří pozoruhodně rychle a lehce. „Snažím se většinou vytvořit víc hlavních postav a ponořit se do nich. Možná proto mi jde psaní tak snadno, protože to vlastně prožívám,“ míní.

Zbytečně se nevrací a nepřepracovává. Při své tvorbě se nezavírá před rodinou, naopak s počítačem na kolenou, píše v jejím kruhu. „Psaní je pro mě drogou a velkým koníčkem. Rád bych se jím živil,“ přeje si Karel Patočka.

Co vyšlo a co má rozepsáno
2003 – Území ostnatého drátu (špionážní dílo)
2009 – Sk8tová princezna, povídka o teenagerech
2009 – Commandos – bič na Tálibán, o české vojenské speciální jednotce v Afghánistánu
2010 – Ledozem Hauneebu (Vypráví o tom, že konec druhé světové války nemusel být završen známou kapitulací hitlerovského Německa)
Připraveno pro vydání: Mrňousové a Mrňouskové, vyprávění pro nejmenší
Pracuje na: svém prvním historickém románu o české státnosti v době Napoleona, dále na psychologickém románu z prostření nevyléčitelně nemocných dětí a knihu z policejního prostředí, kde nechybí mafiánské praktiky a korupce.