První soutěžící začali sjíždět konstrukci se dvěma raily krátce po půl šesté. Jestliže pro někoho začali spíše nesměle, tak během chvíle přišly na řadu stále těžší a složitější triky. A jak borci posouvali své hranice, začaly se dostavovat první pády. „Ani to nebolí, jedeme dál,“ komentoval jeden ze soutěžících krátce poté, kdy po podklouznutí snowboardu jeho žebra „pozdravila“ železnou tyč. Pád vypadal celkem hrozivě a i publiku se zatajil dech. A takových bylo jen během první půl hodiny nespočet. To ale jezdcům nevadilo a svoje výkony posouvali stále dál.

Na trati se vystřídaly desítky jezdců a do Chomutova dorazilo i několik velkých jmen třeba Marek Skála, akrobatický lyžař a český olympionik, či Martin Mikyska, člen české snowboardové reprezentace a další. Mezi převážně mužským zastoupením se ale neztratilo ani několik mladých dívek, které byly na prkně jako doma.

A na pohled efektní show si nenechalo ujít mnoho diváků kolem soutěžního prostoru bylo během soutěže k nehnutí a kdo stál blízko zábran, dostával díky brzdění závodníků pravidelný příval sněhové nadílky. Jestliže akce měla seznámit veřejnost s tímto sportem a trochu o něm zvýšit povědomí, tak se to bezesporu povedlo stačilo se jen podívat na hromadu děti, které hltaly každý trik, každé ohození sněhem a samozřejmě i každý pád. A většině z nich se to tak líbilo, že si stoupaly tak, aby si mohly s procházejícíma soutěžícíma plácnout. Takže vydařená akce!