Reakce na ni jsou různé. Někteří diskutující na internetových stránkách Chomutovského deníku ji označují jako „betonovou obludu“, která ničí historické centrum města, jiní zase argumentují tím, že v sousedství paneláků v Palackého ulici a Armabetonu dělá naopak nový Central parádu.

Hlas lidu

Silně vyhraněný názor má i Kamil Sopko starší, známý chomutovský umělec a výtvarník. „Působí to jako pěst na oko. Je to těžká, dost vysoká hmota, skoro bych to označil za paskvil. Je mi až nepříjemné okolo ní chodit,“ líčí svůj pohled Sopko. Podle něho Central zakrývá pohled na rytířskou komendu a do centra se nehodí.

I na webu Chomutovského deníku se objevují protichůdné názory. "Do Mostu se tahle obluda, celá z oceli a betonu hodí, jelikož to neni jako v Chomutově v historickém centru města!!!" čílí se například čtenář s nickem Venca. Další negativní názor přidává pisatel s přezdívkou Salám: "Možná jsem přílišný pesimista, ale dávno jsem tvrdil, že kaštanová alej díky betonové obludě vezme za své a to se již začíná dít s výmluvou na špatný stav porostu.Také tvrdím, že do dvou let polovina obchodů bude zít prázdnotou nebo bude nabízet zboží alá „Kabelky,Boty,Textil“ či „39“ a podobně."

Opačný názor má čtenář, který se podepsal jako CVkom: "Tak já se hlásím s celkem kladným názorem. Ano, je to blízko náměstí, ale dle mého názoru to historickou část nijak zvlášť nenarušuje - z jedné strany je Palackého ulice plná paneláků a z druhé strany teprve začíná historické centrum, které je však lemováno činžáky a vietnamskými obchůdky. Z další strany obchodní dům Prior a Armabeton - také žádná historická památka. Naprosto nesouhlasím s názorem, že do obchodů časem nikdo nebude chodit a že se zde objeví obchody typu „39“. Takový styl obchodního centra má dnes prakticky každé větší město (a většinou i daleko větší), Chomutov byl v podstatě jednou z výjimek a dost na to doplácel tím, že lidé museli za kvalitním nakupováním dojíždět do Prahy či do Mostu do Centralu.

Investor: Jedinečná architektura

S výtkami nesouhlasí investor stavby, společnost Crestyl. Ta považuje architekturu obchodního domu za jedinečnou a v souladu s historickým jádrem. „Central Chomutov přiměřeně navazuje na místní prostředí. Měřítkem, objemem budovy i členěním jsme se snažili co nejvíce přiblížit okolní zástavbě.

Obchodní galerie je v přízemí členěna výkladci a v patře okny různých rozměrů. Okna dávají objektu lidské měřítko a eliminují vznik plných fasád,“ uvádí architekt Václav Plachý, který se podílel na ztvárnění Centralu.

Podle Plachého architektonický koncept konzultovali s Národním památkovým ústavem. „Výsledná podoba je taková, aby zcela odpovídala požadavkům komise památkového ústavu a co nejvíce zapadla do historického centra města,“ uvádí Plachý.Projektantem stavby je architektonická kancelář Aukett Fitzroy Robinson. Obchodní dům by měl být hotový za necelé dva měsíce, otevře 15. října.