Most přes Chomutovku v chomutovské Riegrově ulici v pátek 2. března dopoledne uzavřou. Kontrola totiž odhalila, že je v havarijním stavu a má narušené některé části nosné mostní konstrukce. „Prioritní je pro nás bezpečnost našich obyvatel. Pokud se kontrolou zjistil havarijní stav mostu, nemůžeme si dovolit riskovat zdraví řidičů a chodců a s přípravou oprav začneme okamžitě,“ vysvětlil primátor Marek Hrabáč.

Ulice pod přivaděčem v Klášterci čeká uzavírka
Most v klášterecké ulici Pod Pivovarem je zavřený

Kvůli uzavírce nebudou do zastávky Riegrova zajíždět linky městské hromadné dopravy číslo 303, 314 a 317. Namísto toho mohou cestující využít zastávku Vodní. Autobusové linky číslo 314 a 317 budou zastávku Vodní obousměrně obsluhovat pouze ve směru blíže k točně MHD.

Uzavření mostu nemusí být trvalé. Přibližně do tří týdnů by mělo vzniknout dopravně – inženýrské opatření, které umožní prozatímní omezené využití mostu. Další uzavírky se uskuteční v souvislosti s rekonstrukcí mostu. Ta začne nejdříve na podzim po vypracování projektové dokumentace a po výběrovém řízení na dodavatele rekonstrukčních prací.

Dvořákova ulice v Jirkově se bude opravovat až do roku 2019
Práce ve Dvořákově ulici budou pokračovat v dubnu