Jste milovníky divadla a hereckých výkonů „na živo"? V takovém případě vás druhá část letošní divadelní sezony rozhodně nezklame. Chomutovská Kultura a sport připravila pro diváky šestici excelentních představení, v souvislosti s tím naplánovala také tradiční výměnu abonentek.

Výměna bude probíhat od 26. srpna do 13. září v obvyklých předprodejních dnech a hodinách (pondělí a středa 9 17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 9 14 hodin). Šanci na získání abonentní vstupenky mají samozřejmě i noví zájemci. „Určitě to není problém. Kdo má o vstupenku zájem, může nás kontaktovat již nyní," říká marketingová referentka Kultury a sport Chomutov Lucie Rychecká.

A na co že se vlastně můžeme ve druhém půlroce těšit? Už v září se na místních „prknech, která znamenají svět" představí Radek Holub v komedii Jeppe z vršku. V příběhu dobráckého, ženou peskovaného sedláka, na jehož účet si krutě zažertují tři urození páni mu bude zdatně sekundovat Miluše Šplechtová.

Jako další v řadě se v Chomutově začátkem října předvede herečka a zpěvačka Světlana Nálepková v podobě Edith Piaf ve hře Milovat k smrti a na konci stejného měsíce bude uvedena světově proslulá hra Tančírna v hlavních rolích s Karlem Háblem a Janem Révaiem.

V listopadu se pak diváci mohou těšit na veselou frašku Tři bratři v nesnázích, titulní úlohu sehraje Martin Zounar, a tragikomedii Druhý břeh, v níž uvidíme dámská herecká esa Zuzanu Bydžovskou a Evu Holubovou.

Sérii letošních představení uzavře poutavý a dojemný příběh o přátelství dvou slavných osobností, italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse, které vynikajícím způsobem ztvárnili ve hře Římské noci Simona Stašová a Oldřich Vízner.