Nejšpinavější vzduch jsme dýchali ve čtvrtek nad ránem, denní koncentrace prachu vylétla více než dvakrát nad limit. Od té doby hodnoty pomalu klesají, a to na všech měřících stanicích v okrese. Jsou čtyři – v Chomutově, Tušimicích, Měděnci a Rudolicích.

Pro srovnání – měřicí stanice v Tušimicích, která ukázala ve čtvrtek ráno hodnoty 171 mikrogramů, dnes změřila jen 59 mikrogramů na metr krychlový. Ještě ráno byly na všech stanicích překročeny denní limity prachu, ale i ty pomalu klesaly. V Chomutově například ze 130 mikrogramů (čtvrtek ráno) na 66 mikrogramů (pátek ráno) prachu na metr krychlový.

Smogová situace v kraji však zatím stále trvá. Odvolat ji lze po dvanáctihodinovém zlepšení v celé oblasti. „Smogová situace je ukončená, pokud na žádné měřicí lokalitě není překročená žádná prahová hodnota, přičemž tento stav trvá nepřetržitě alespoň 12 hodin," píše se v zákonu.

V jiných částech republiky se situace naopak zhoršila. K Ústeckému, Moravskoslezskému a Středočeskému kraji, které smog obtěžuje už několik dní, dnes ráno přibylo vyhlášení smogové situace také v kraji Libereckém, Zlínském a Olomouckém a Jihomoravském.