Hlavním místem setkání, které pořádá Deník, bude náměstí 1. máje. Letos se jedná už o sedmý ročník. Původně se hromadně zpívaly pouze tři vánoční koledy, postupem let ale přibývaly. Letos jich je pět a k tomu dvě vánoční písně.

Prvotní záměr začal v západních Čechách, kde se letos uskuteční 20. ročník – Deník byl partnerem. Na celostátní úrovni se letos koná 7. ročník.

Původně se hromadně zpívali pouze 3 vánoční koledy: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán. Postupem let si čtenáři oblíbili pravidelné hlasování – kdy si sami volí, které další vánoční koledy a písničky si hromadně zazpívají.

Česko zpívá koledy
Stovky lidí dnes zpívaly koledy s Chomutovským deníkem

Princip spočívá v tom, že se zájemci z řad obcí, institucí, spolků registrují prostřednictvím registračního formuláře, který naleznou na webové stránce www.ceskozpivakoledy.cz. Na základě této registrace, se jim poté na zmíněné stránce rozsvítí hvězdička na mapě, kde je přesně lokalizované místo, na kterém se všichni sejdou a společně si zazpívají.

Rozsvícením hvězdičky je jejich registrace potvrzeny. Poté se již pouze těší na den uskutečnění, kdy se všichni setkají v dobré náladě a za zvuků koled, které jsou vysílané prostřednictvím Českého rozhlasu – Regina, si společně zazpívají.

Česko zpívá koledy
Koledy na náměstí v Chomutově zanotuje padesát dětských andělů. Přijďte i vy!

Pro ty, kteří se pečlivě připravují již měsíc předem, jsou na webu k dispozici texty i koledy ve formátu Mp3 ke stažení.

Česko zpívá koledy 2017 na Chomutovsku: Před ZŠ Březenecká v Chomutově
Náměstí Údlice - u vánočního stromu
U stromečku Městská Správa Sociálních Služeb, Věžní, Kadaň
Mateřská škola Zahradní, Chomutov
Základní škola, Klášterec nad Ohří, Petlérská 447
Středisko volného času Domeček Chomutov
Dětský Domov a Školní Jídelna, Čelakovského, Chomutov
Sociálních služby Chomutov, příspěvková organizace, Písečná
Mateřská Škola, Nerudova, Jirkov
Obecní pergola naproti p.č. 61 Vrskmaň
U stromečku, náměstí Doktora Eduarda Beneše 85, Klášterec nad Ohří
U stromčeku, Kpt. Jaroše 612, Kadaň
Mateřská škola Chomutov, Šafaříkova 4334
Základní škola Údlice, Stará Čtvrť