Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) vyšle první autobusy do Krušných hor již v polovině května. „Cyklobusy si lidé oblíbili a jsou hojně využívané. Pro cyklisty je to pohodlné a levné svezení do hor, kde si mohou užívat jízdu po hřebenech. O jejich kola je dobře postaráno, ve vleku za autobusem se nepoškodí. Jejich přeprava je navíc bezplatná," uvedl předseda představenstva dopravního podniku a náměstek chomutovského primátora Jan Řehák.

Autobus sveze čtyřiačtyřicet kol

Spojení do hor v jarních a letních měsících zajistí tři cyklobusové linky: Chomutov Jirkov Malý Háj, Lesná, rozcestí; Jirkov Chomutov Hora Sv. Šebestiána a Jirkov Chomutov Boží Dar a zpět. Každý autobus bude mít připojený vlek na 44 kol. První vyjede již 18. května. Spoje pak budou pendlovat mezi městy a horskými středisky až do 8. září. „První dvě linky končí v horách, zpátky se cyklisté dostanou bez problémů po vlastní ose. Boží Dar je ale přeci jen vzdálenější lokalitou, proto nabízíme i odvoz s koly zpět do Chomutova a Jirkova," doplnil Milan Toms z DPCHJ.

Do Malého Háje a na Lesnou každou neděli

Linka z Chomutova přes Jirkov do Malého Háje, Lesné bude vypravována vždy v neděli, a to 26. května, 9. a 23. června, 7. a 21. července, 4. a 18. srpna a 1. září. Z autobusového nádraží každý spoj vyjede v 09:00 hodin, do cíle cestující dorazí o hodinu později. Dospělí zaplatí 40 korun, děti od šesti do patnácti let polovinu.

Na svatý Šebestián již 19. května

Hory plné cyklistů. Krušné hory jsou plné aktivních turistů i v letních měsících. Někteří cyklisté jsou však tak neohleduplní, že přidělávají horským záchranářům práci. (Ilustrační foto.)Linka z Jirkova přes Chomutov do Hory Svatého Šebestiána bude také nedělní. První autobus vyjede 19. května, další pak 2., 16. a 30. června, 14. a 28. července., 11. a 25. srpna a 8. září. Odjezd z jirkovského autobusového nádraží je stanoven na 9. hodinu a cesta potrvá zhruba hodinu. Dospělé jízdné stojí 40 korun, pro děti od šesti do patnácti let polovinu této částky.

Na Boží Dar se dostanete v sobotu

Autobus na trase Jirkov-Chomutov-Boží Dar a zpět bude jezdit v sobotu, v termínech 18. května, 1., 15. a 29. června, 13. a 27 července, 10. a 24. srpna a 7. září. Z jirkovského autobusového nádraží spoje vyjedou již v 08:00 hodin, z chomutovského o půl hodiny později. Termín odjezdu od celnice v Božím Daru je pak 16:00 hodin. Jízdenka do Božího Daru a zpět dospělé vyjde na 70 korun, děti od šesti do patnácti let zaplatí jen polovinu ceny.

Více informací zájemci naleznou na webových stránkách Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova www.dpchj.cz v sekci Rekreační doprava.