„Máme nový případ prasečí chřipky,“ potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice v Chomutově Zdeňka Trmalová. „Tentokrát se nakazilo malé dítě ve věku do pěti let. Přesné informace zatím ale nemáme.“

Takto malé dítě by podle dětského lékaře mělo nemoc překonat bez problémů, vypořádá se s ní podobně jako zdraví dospělí lidé. „Prasečí chřipka u malého dítěte rizikovější není. Spíš mají rodiče větší strach o ty děti než o sebe,“ informuje pediatr Jiří Valeš, který ordinuje v Chomutově ve Václavské ulici.

Dohromady se takzvanou mexickou chřipkou nakazili na Chomutovsku již tři lidé, nově k nim přibylo zmíněné dítě. Další dva lidé se virem prasečí chřipky také pravděpodobně nakazili, ale neměli to laboratorně potvrzené. „Vyšetření je mnoho. Proto u lidí, kteří byli v kontaktu s nemocným a je pravděpodobné, že se prasečí chřipkou nakazili, se dělat nemusí,“ doplňuje Zdeňka Trmalová.

Na prasečí chřipku už v Česku zemřelo přes dvacet lidí. Byli mezi nimi i čtyřiapadesátiletý Ústečan, který zemřel před týdnem v nemocnici. Kromě chřipky měl ještě komplikovaný oboustranný zápal plic a selhaly mu ledviny.