Při romské zábavě v sídlišti Písečná, která se uskutečnila v době říjnových voleb, totiž kdosi kupoval hlasy pro ČSSD. Policie už v této souvislosti obvinila pětačtyřicetiletého místního muže, jemuž hrozí v případě uznání viny až tříletý trest.

Nové volby čekají také menší obce na Chomutovsku, a to Křimov a Rokli. Méně úspěšná hnutí totiž zablokovala sestavení zastupitelstva. V obou obcích půjdou volit až 14. března.

Obviněného čeká obžaloba

Zřejmě už na začátku roku policie a státní zástupce ukončí vyšetřování zářijové vraždy devítileté Elišky z Klášterce nad Ohří. Z vraždy a znásilnění kriminalisté obvinili pětadvacetiletého muže, který patří do širšího kruhu rodiny. Na zahájení soudu čeká v litoměřické vazební věznici.

Více kamer

Chomutov rozšíří v letošním roce městský kamerový systém. Ke stávajícím čtrnácti kamerám přibude dalších 41, a to v sídlištích Březenecká, Zahradní, Kamenná a Písečná. Další tři kamery chtějí nainstalovat i v sousedním Jirkově. Podmínkou je získání dotace z programu prevence kriminality ministerstva vnitra. Hlídky městské policie v ulicích Jirkova posílí letos také tři vycvičení psi. Služební psi by měli budit přirozený respekt, což pomůže strážníkům účinněji zabránit výtržnostem či rvačkám.

Levnější odpady

Obyvatelé Chomutova od ledna ušetří za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Zastupitelé schválili snížení poplatku z loňských 456 korun na 250 korun za osobu a rok. Také lidé v Kadani budou mít levnější poplatek za odpad. Zatímco loni platili 420 korun, v letošním roce každý občan odvede do městské kasy o 60 korun méně, tedy 360 korun.

Zpět mezi elitu?

Sportovní fanoušci budou sledovat především snahu chomutovských hokejistů dostat se zpět do extraligy. Základní část končí v únoru, na jaře už čeká Piráty play-off a případná baráž.