Chomutovskou ulici, jeden z hlavních tahů Jirkovem, čeká další rekonstrukce. Záplaty kolem kanálů se neukázaly jako dobré řešení a město od firmy požaduje vyfrézování celé vozovky a znovunatažení nového asfaltového koberce. S pracemi by se mělo začít již tento měsíc. Řidiči se tak musí znovu obrnit trpělivostí. Dopravním omezením se totiž nevyhnou.

Město nechalo Chomutovskou ulici kompletně zrekonstruovat již v loňském roce. Hned na jaře se ale ukázaly první nedostatky. Okolí kanálů se začalo propadat a ze silnice se tak opět stával původní tankodrom. „Když byla firma s prací hotova, my jsme ji jako hotovou nepřevzali," uvedla již dříve místostarostka Dana Jurštaková s tím, že potřebovali silnici otevřít na zimu.

Město se firmou domluvilo na tom, že svou práci opraví a jako zástavu si nechalo deset procent z ceny. Způsob opravy však nechalo město na firmě. Ta nejdříve zkusila cestu menšího zla a pustila se do frézování a oprav defektů pouze v okolí kanálů. Toto řešení se však neukázalo jako nejvhodnější. „Reklamaci město neschválilo a stavbu doposud nepřijalo jako hotovou," sdělila místostarostka.

V září by se tedy mělo začít s pracemi znovu. „Domluvili jsme se s městem, že celou ulici znovu vyfrézujeme a natáhneme nový povrch, protože by silnice byla příliš záplatovaná," uvedl jednatel firmy RRR spol. s.r.o. Josef Rindoš. Náklady na opravu komunikace by podle něj měly být uhrazeny z montážní pojistky, kterou má firma uzavřenou.

Kompletní rekonstrukce této ulice od okružní křižovatky ulic Chomutovská a Palackého k autoservisu stála 6,4 milionu korun. Kromě opravy vozovky přibylo 28 nových parkovacích míst, obnovily se dva osvětlené přechody u vlakové zastávky a v křižovatce s ulicí Karla Čapka, předělal se chodník a vznikla nová cyklostezka.