Motorkáři dělají nepořádek hlavně v Bezručově údolí. „Protože ani policii není lhostejné jednání některých našich spoluobčanů, byla v sobotu provedena kontrola vytipovaných míst, kde by se motorkáři a majitelé čtyřkolek mohli zdržovat a vyjíždět odtud do lesů,“ sděluje mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Zároveň s tím reagovala policie na trestní oznámení Mysliveckého sdružení Málkov, o kterém Deník již informoval. Místním myslivcům už došla trpělivost a s trestním oznámením požádali o pomoc městskou i státní policii. Na akci se kromě policistů z Obvodního oddělení Chomutov Černovická podíleli i kolegové z Dopravního inspektorátu Chomutov, Inspektorátu cizinecké policie Chomutov a strážníci městské policie. Ti zkontrolovali celkem devět míst, kde dochází k výskytu motorkářů. V době kontroly však nikoho nezastihli.

S přítomností policejní hlídky na polní cestě u Málkova však jistě nepočítal sedmadvacetiletý muž, který tudy projížděl.

Kontrola prokázala, že řídí, ačkoli není držitelem řidičského oprávnění. Podobné akce, jako byla tato sobotní, budou pokračovat i v nadcházejícím období.