„Paní Štáfková se vzdala funkce s ohledem na svůj zdravotní stav a předpokládanou dobu léčení,“ potvrdil mluvčí magistrátu Tomáš Branda. Náměstkyně byla dlouhou dobu v pracovní neschopnosti.

Chomutovští zastupitelé zřejmě o její rezignaci věděli dopředu, protože ještě včera zvolili nového náměstka. Stal se jím Martin Klouda, okresní volební manažer a chomutovský zastupitel za ČSSD.

O odchodu náměstkyně se spekulovalo delší dobu. MF DNES přinesla na začátku prosince zprávu o tom, že Štáfkova vysoký post na radnici opustí. Na prvním prosincovém zastupitelstvu se tak nestalo, včera ale ano.

Oficiálním důvodem podle Deníku měl být zdravotní stav, neoficiálním pak její spory s podnikateli. ČSSD se údajně měla bát toho, že by ji Štáfkové kroky mohly před volbami poškodit.

Bývalá náměstkyně vede soukromý obchodní spor se stavební firmou Toman – inženýrské sítě. Štáfková je jednatelkou rodinné firmy Štáfek Pneu, pro kterou měla společnost Toman – inženýrské sítě zasíťovat několik parcel ve Spořicích.

Spor se vyhrotil natolik, že že na Toman – inženýrské sítě byla uvalena exekuce. Předseda představenstva firmy Leo Peterka tvrdí, že za vším stojí machinace exnáměstkyně, která podle něho zneužila své veřejné funkce. Peterka se obrátil na soud, ten zatím exekuce zastavil.

Do roka a do dne

Deník se včera pokusil Marii Štáfkovou kontaktovat, odpoledne ale měla vypnutý mobilní telefon. Ve funkci náměstkyně strávila téměř rok, 16. prosince 2008 vystřídala stranickou kolegyni Janu Vaňhovou.