VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chomutovská hrdinka slaví: Simoně je 21 let. Blahopřejeme!

Chomutov /ROZHOVOR/ - A co je to první, na co myslí olympijská plavkyně Simona Baumrtová po návratu domů? Na další olympiádu!

24.8.2012 2
SDÍLEJ:

JEDNADVACET. Tolik je Simoně let. To znamená, že londýnská olympiáda jistě nebyla její poslední...Foto: Deník/Jan Vraný

Na letošních olympijských hrách v Londýně zaplavala dva národní rekordy a došla v obou svých znakových disciplínách (100m, 200m) do semifinále, čímž zaznamenala obrovský úspěch pro české plavání. A přesně dnes slaví 21. narozeniny. Simona Baumrtová, letní chomutovská hrdinka.

Přestože Simona myslí víc na sport než na oslavy, Chomutovský deník jí chce k jejím narozeninám popřát vše nejlepší do dalších let sportovních i soukromých. A na našem facebooku se přidali i další.

"Simče bych chtěl popřát krásné 21. narozeniny, hodně štěstí, zdraví, lásky a splněných životních cílů. V krásných 20 letech už dokázala určitě nejeden z velmi obtížných cílů splnit. Přeju Ti Simčo, aby se Ti i nadále tak skvěle dařilo," napsal Honza Buresch za celou svoji rodinu. A přidala se i Vlaďka Kudláčková: "Také bych za Kudláčky z Jindřišské popřála jen to nejlepší a ať se Ti v životě všechno daří!Držíme palce,aby Ti to plavalo dál tak dobře,jako dosud. Vlaďka,Kája a Karel."

Simona: Olympiádou nic nekončí, mám motivaci na další!

Simona Baumrtová na olympijských hrách v Londýně.Uspokojení ze skvělých výsledků ale u čerstvě jednadvacetileté plavkyně nečekejte. Necelé tři týdny po návratu do České republiky již Simona Baumrtová přemýšlí nad příští olympiádou. „Už jsem si napsala takový čtyřletý plán," usmívá se členka Slávie Chomutov.

Do finále nepostoupila, i tak předvedla pro české plavání v Londýně historický výkon, ve dvou disciplínách vybojovala semifinále, navíc v obou překonala český rekord.

V rozplavbách na stometrové trati pokořila Baumrtová historicky hranici jedné minuty a v českém rekordu postoupila z desátého místa do semifinále. Desáté místo ji nakonec zůstalo. Ve svém semifinále dohmátla Baumrtová v čase 1:00,02 pátá, na postup nakonec chyběly pouhé dvě desetiny sekundy. V rozplavbě na dvojnásobné trati poté dosáhla na čas 2:10,03 a posunula svůj vlastní český rekord o 73 setin níže. V semifinále zaplavala o patnáct setin pomaleji, což stačilo na čtrnácté místo.

I samotnou atmosféru Olympijských her si čerstvě jedenadvacetiletá Simona Baumrtová náležitě užívala. Byla nadšená z olympijské vesničky, Českého domu a všeho, co k OH patří. Nyní již vykonává vysokoškolskou praxi a začíná s přípravou na další plavecké akce.

Simono, jaký byl váš návrat do „normálního života" po příletu z Londýna?
Přiletěli jsme šestého a já měla od osmého zase na týden antibiotika, takže jsem to proležela. Teď jsem nastoupila na fyzioterapeutickou praxi v Litvínově, kterou mám čtyři týdny, takže jsem od rána do tří v práci. Poté se snažím trénovat, například jezdím na kole. Byl to asi klasický návrat jako po jiných velkých závodech.

Takže jste si kromě skvělých pocitů přivezla z Londýna také onemocnění?
Přesně tak. Zase to byla angína. Již potřetí během tří měsíců.

Přípravu ve vodě jste tak prozatím vynechala?
Plavala jsem už v úterý a ve středu minulý týden. Je to se mnou ale tragický, strašně tragický. Neumím si představit, jak tady s tím, co předvádím, jsem mohla být někde na Olympiádě. (úsměv)

Byl čas i na nějaké poolympijské oslavy?
Něco proběhlo už v Londýně. Doma zatím moc ne a asi ani nic nebude. Většinu kamarádů mám z plavání, takže jsme trochu slavili tam, teď jsme ještě byli na chatě. Ze školy jsou teď všichni na praxi a s chomutovskými plavci jedeme na Lipno, na MČR v dálkovém plavání, takže uděláme malou oslavu tam.

Můžete přiblížit atmosféru, která vládla v olympijské vesničce a okolí?
Byla jsem ze všeho nadšená. Jak z plavání, tak i z těch vesniček, Českého domu a všeho. Bydlení bylo super, bylo to všechno nové, moderní. Kousek od pokoje jsme měli jídelnu. Tak obrovská místnost s takovým množstvím jídla, to byl asi zážitek na celej život. (úsměv) Všechny známé sportovce jsme potkávali především tam, protože nebyla moc velká možnost, potkat je jinde.

Nevládl tam trochu chaos, když bylo tolik sportovců na jednom místě?
Byl to masakr. Třeba ta jídelna. Byla fakt obrovská a ani tam nebyla možnost najít nějaký volný místo. V každou denní i noční dobu se tam někdo byl. I když jsme šli v půl čtvrté ráno. Ani nevím, kolik sportovců tam bylo.

Prozradíte, jak vypadal váš běžný jídelníček?
Do závodů to ještě šlo. To byly těstovinky a podobně. Po závodech už mekáč, pizza a všechno. (smích)

Stalo se například, že vás v olympijské vesnici rušila oslava jiných sportovců?
Z toho jsem měla strach, protože něco podobného bylo loni na univerziádě. Jak se postupně získávaly medaile, tak se tam strašně slavilo, byl tam kravál a nedalo se soustředit. Tady ale většina výprav měla svoje domy v centru Londýna, takže všichni slavili tam a bylo to v pohodě.

Mrzí vás, že jste osobně nenavštívila ani zahájení, ani zakončení OH?
Mrzí. S tím zahájením jsem počítala. Hodně mě ale mrzelo, že jsme odjeli tak brzo. Bylo tam fakt strašně málo času a mě to strašně štve. Jestli se dostanu do Ria tak i za cenu toho, že bych si to měla doplatit, tak tam zůstanu. Přišlo mi, že jsme o hodně přišli. Ale většinu památek jsem viděla alespoň nějak z dálky.

Právě na slavnostním zahájení her na sebe ČR hodně upozornila svým úborem a holinkami. Jaký názor jste na oblečení měla?
Myslím, že to bylo originální, protože v Londýně často prší. Na zahájení to podle mě ale vhodné nebylo. Většina států šla hodně slušně oblečená a my tam šli v legínách a gumákách..

Vaše výkony sledovala v Chomutově spousta lidí, držely palce. Cítíte po návratu zpět do Chomutova větší popularitu? Oslovují Vás lidé na ulici?
Na ulici ani ne, ale třeba na bazénu ano. Když tu jsou lidi, tak se ptají, jestli jsem já ta plavkyně a tak. Je to na jednu příjemný, super. Na druhou stranu na to ale nejsem zvyklá. (úsměv)

Do Londýna vám psala spousta fanoušků vzkazy prostřednictvím Deníku nebo facebooku. Působily na vás pozitivně, nebo naopak vytvářely větší tlak?
Já to četla až potom. Podívala jsem se pouze na úvodní stránku z Deníku, kde byly vzkazy. Většinu jsem ale četla až zpětně. Snažila jsem se od toho všeho nějak odprostit.

Bude těžké, připravovat se a správně namotivovat po OH na další závody?
Ani ne. Já se třeba hrozně těším na krátkou Evropu, nebo krátkej svět, co bude teď v zimě. Všichni si myslí, že ta olympiáda byla pro mě koncem něčeho, ale je to spíš naopak. Hodně mě to namotivovalo do té další olympiády.

Takže již přemýšlíte nad olympiádou v Riu?
Přemýšlím. Už jsem si napsala i takový čtyřletý plán. Ukázala jsem ho tátovi a ten mi ho schválil (smích).

"…Simona Baumrtová… Tak to je fantazie…!"

„…česká plavkyně pořád na prvním místě. Tohle bude opravdu mimořádný úspěch českého plavání! Simona Baumrtová… …nejrychlejší v druhé rozplavbě dvě stě metrů znak. A výsledný čas?! Dvě deset nula tři, fantastický český rekord!"

Jde vám mráz po zádech, když televizní komentátoři emotivně popisují úspěchy českých sportovců? Prožívali jste snažení Simony stejně jako my nalepení u obrazovek či monitorů? Jestli si chcete připomenout kouzelné olympijské okamžiky, kdy chomutovská plavkyně pokořila v bazénu dva české rekordy, stačí zabrousit na webové stránky České televize.

V archivu pořadů tam jsou (a do konce roku budou) stále sestřihy ze Simoniných závodů. Stačí na stránce „ivysílání" najít příslušné datum a čas a kliknout na pořad (přímé odkazy dole).

Stojí to za to!

Kde můžete vidět sestřihy Simoniných závodů?

Rozplavby 100 metrů znak, 29.7. 2012, 11.00 (na videu klikněte od času 14.00)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10246335607-loh-londyn-2012/212900429071100-plavani/
Semifinále 100 metrů znak, 29.7. 2012, 20.30 (úvod ze studia, na následujícím videu od času 78.30)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10246335607-loh-londyn-2012/212900429072030-plavani/
Rozplavby 200 metrů znak, 2. 8. 2012, 12:43 (od začátku)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10246335607-loh-londyn-2012/212900402081340-plavani/
Semifinále 200 metrů znak, 2.8. 2012, 20:30 (na videu klikněte od času 25:33)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10246335607-loh-londyn-2012/212900402082030-plavani/

Autor: Martin Petrů, Josef Dušek

24.8.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 13 000 Kč

Strojírenští kovodělníci Strojírenští kovodělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v PÁTEK od 10:00 do 13:00 hod. (životopis s sebou), nebo v případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: GBNLGB@gmail.com, nebo volat na tel. č. 603 570 894 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Klášterec nad Ohří, , Krátkodobé zaměstnání cizinců podle § 92 zákoníku práce, , Požadujeme - znalost RJ. Pracoviště: Inslav s.r.o. - pracoviště, Pražská, č.p. 690, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Martin Jiránek, +420 603 570 894.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 13 000 Kč

Strojírenští kovodělníci Strojírenští kovodělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v PÁTEK od 10:00 do 13:00 hod. (životopis s sebou), nebo v případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: GBNLGB@gmail.com, nebo volat na tel. č. 603 570 894 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Klášterec nad Ohří, , Krátkodobé zaměstnání cizinců podle § 92 zákoníku práce, , Požadujeme - znalost RJ. Pracoviště: Inslav s.r.o. - pracoviště, Pražská, č.p. 690, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Martin Jiránek, +420 603 570 894.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 22 000 Kč

Celní deklaranti Celní deklarant/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: vavrova@sea.cz, , Místo výkonu práce - SEA - Chomutov, s.r.o., Tovární č.p. 5534, 430 01 Chomutov 1, , Náplň práce - návrhy koncepce celních řešení, zajišťování platných povolení v rámci celních procedur, součinnost s dalšími odděleními - logistika, výroba, jednání s celním úřadem, tvorba dovozních a vývozních dokladů, správa celní agendy, správa intrastatu, , Požadujeme - praxe na obdobné pozici vítána, uživatelská znalost na PC, základní znalost AJ výhodou, pečlivost, komunikativnost, odolnost vůči stresu, flexibilitu, řidičský průkaz sk. B , , Nabízíme - zázemí stabilní společnosti, mobilní telefon, fexibilní začátek/konec pracovní doby, vzdělávací kurzy, příspěvek na stravování, příspěvek na sportovní aktivity, dentální hygiena, příspěvek na penzijní fond, bezúročné půjčky, , Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení.. Pracoviště: Sea - chomutov, s.r.o. - hlavní provozovna, Tovární, č.p. 5534, 430 01 Chomutov 1. Informace: Petra Vávrová, .

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební údržbáři budov 25 000 Kč

Stavební údržbáři budov Stavební údržbáři budov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 474 316 502 v době PO-PA od 9,30 do 14,30 hod. , , Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor tel.č. 474 316 502 v době PO-PA od 9,30 do 14,30 hod., nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: hanzlikova@bestcasing.com, , Místo výkonu práce: BEST CASING s.r.o., Průmyslová č.p. 1, Vernéřov, Klášterec nad Ohří, , Požadujeme - velmi dobrou zkušenost s údržbářskými pracemi, znalost německého jazyka výhodou, , Pracovní doba - 6,00 - 14,30 hod.. Pracoviště: Best casing s.r.o., Průmyslová, č.p. 1, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Martina Hanzlíková, +420 474 316 502.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zprostředkování zaměstnání. Ilustrační foto.

Nezaměstnanost v regionu vzrostla. Firmám ale stále chybějí zaměstnanci

Ilustrační snímek

Na několika jirkovských adresách nepůjde pár hodin elektřina

Všehrdská věznice začala s chovem včel. Pečují o ně vězni

Všehrdy - Od ledna stloukali rámky, drátkovali a zatavovali mezistěny úlů. V červenci přivezl zkušený včelař do všehrdské věznice čtyři oddělky včel a v těchto dnech je odsouzenci zakrmují a kontrolují je.

Mladí Piráti slaví pohár. Znojmo zničili neskutečnými 19 góly!

Chomutov - „To jsem ještě nezažil,“ kroutil hlavou spokojený Marcel Štefančík. Sám proti Znojmu skóroval pětkrát.

Nový Týdeník Chomutovsko: O dopravních komplikacích a oblíbeném herci

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

U Chomutova vyroste obří „mimisklad“, už hledá pracovníky

Chomutov - Nábory probíhají v centru města. Firma zřejmě bude muset pracovníky „dovážet“ odjinud.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT