Chomutovská ČSSD čelí kritice poté, co její tajemník Petr Troníček projev šestnáctileté Švédky zkritizoval na sociálních sítích. Přirovnal ho k projevům nacistického ministra propagandy. „Měla projev jak Goebbels, ale jinak je ok….čím dál tím víc souhlasím s Hanákem, že by potřebovala přes držku,“ napsal Troníček. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák se rázně do aktivistky pustil už v červnu, za své výroky se následně omluvil.

Komentář pobouřil i řadu politiků, kteří Troníčkův výrok zachytili. „Pane tajemníku, vy v ČSSD Chomutov běžně bijete lidi nebo dokonce děti za názor,“ podivoval se v diskuzi na sociální síti Martin Převrátil, zastupitel městské části Praha – Březiněves (Hnutí Hlas). Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička nepřímo vyjádřil, že by podobné hlasy čekal spíše ze strany SPD.

Zda Troníček zvažuje omluvu, není jisté. Kauzu nekomentuje on ani jeho straničtí kolegové. „Promiňte, nebudu se k tomu vyjadřovat,“ sdělil stručně Chomutovskému deníku.

Redakce oslovila prostřednictvím tiskové mluvčí i předsedu ČSSD a místopředsedu vlády Jana Hamáčka. Odpověď se ale nepodařilo získat, Hamáček je na cestě do zahraničí.