Našli si Chomutováci cestu do nového Prioru? Vypadá to, že ano a je to ano s velkým A.

Podle Radovana Pilicha z ostravského Lasa, které obchodní dům vlastní, přijde do Chomutovky v průměru těžko uvěřitelných deset tisíc návštěvníků za den.


10 000? Nic nenormálního


Zdá se vám to číslo příliš vysoké nebo nadsazené? Podle majitelů ale nejde o nic výjimečného. „Je to skutečně tak, deset tisíc návštěvníků vejde dovnitř, deset tisíc jich vyjde ven,“ potvrzuje Pilich s tím, že návštěvnost investory příjemně překvapila.

Dodává ale, že nejde zase o tak fantastická čísla, jak by se na první pohled mohlo zdát. V domovské Ostravě zaznamenává firma v obchodních domech kolem dvanácti tisíc lidí denně. Do mosteckého Centralu jich v průměru zajde patnáct tisíc za den. „Samozřejmě ne všichni si něco koupí, hodně lidí míří do potravin,“ dodává Radovan Pilich.

Počty návštěvníků monitorují čidla umístěná ve všech vchodech, která počítají vstupy i výstupy. Majitelé tak mají i přehled o tom, kolik lidí vstoupila například vchodem proti Centralu a kolik jich odešlo směrem na parkoviště Severočeských dolů.


Překonají Vánoce rekord?


Nejvyšší počty zaznamenala Chomutovka v prvních dvou dnech. V den, kdy se centrum otevíralo, přišlo 14 794 návštěvníků, ještě více jich přišlo den poté – v pátek 1. října to bylo 17 148 návštěvníků.

Je ale možné, že se rekord ještě do konce roku změní. Blíží se totiž Vánoce, které vždy znamenají větší návaly v obchodech a je možné, že nakupující pohnou i čísly v Chomutovce.


Otevřou se nové obchody


V té se ještě do konce roku mají otevřít další obchody, některé výlohy dosud zakrývají jen desky. Ještě letos by se mělo své zboží nabízet papírnictví, otevře se kancelář plynařů z RWE a také nový módní obchod Hot Label. Otevře se také část rychlých občerstvení v nejvyšším patře. „Dále vedeme jednání s dalšími potenciálními nájemci a je předpoklad , že do Vánoc ještě něco dalšího otevřeme,“ uvádí Pilich.

1979: Prior na Vánoce praskal ve švech

Na Vánoce se nejenom děti, ale i obchodníci. Tržby jsou raketově nahoru a v některých segmentech trhu se valná většina zboží prodá právě před svátky. Před jednatřiceti lety, kdy se otevíral zbrusu nový Prior v Chomutově, to bylo to samé, i když v Československu vládl „gulášový socialismus“ a regály zrovna kvalitním zbožím nepřetékaly. Otevření Prioru bylo naplánováno na 15. prosince, těsně před Vánoci. Není divu, že ho lidé vzali útokem, protože na okresní poměry šlo o událost číslo jedna. Dnes by si asi nikdo netroufl otevřít tak těsně před Vánoci.