„Koho dáš?" Kdo se ti líbí nejvíc?" Otázky, které se zooparkem nesly doslova sborem. A neřešily je pouze děti. Stejně zaujatě debatovali o volbě nejhezčího mláďátka také jejich rodiče.

Pořadatelé akce nenechali nic náhodě. Volební lístky, skutečná zapečetěná urna, volební štáby, které připravily pro své zvířecí kandidáty nejlepší možnou obhajobu.

Svůj hlas přišly do urny vhodit přes čtyři stovky lidí. „Dnešní akce se opravdu vyvedla. Lidé ji vzali vážně, a to je dobře," říká spokojené vedoucí propagace zooparku Martina Pelcová. „Budeme rádi, když lidé podpoří naše mládě také v národním kole. To začíná 29. dubna a všechny informace k němu najdou zájemci na našich webových stránkách. Bylo by moc hezké, kdyby náš malý vítěz uspěl ve velké konkurenci ostatních, mnohdy exotických, zvířat," vysvětluje Pelcová.

Pro svého favorita můžete hlasovat také na facebookovém profilu zooparku. Jednoduchým kliknutím na „to se mi líbí" pod fotografií svého oblíbencemu můžete dát hlas a pomoci mu k vítězství a postupu do celostátního kola. To se odehraje pouze na internetu na facebookovém profilu UCSZOO adrese www.facebook.com/uniezoo v termínu 29. 4 . 8. 5. 2013. Zde bude určen absolutní vítěz letošního ročníku Babyzoomu.