Chomutované se již brzy dočkají a sportovně relaxační areál na Zadních Vinohradech získá svoji konečnou podobu. Jako poslední se otevře relaxačně oddychové centrum pro milovníky vody, vodních hrátek a aktivního odpočinku.

Již nyní mohou obyvatelé této části Chomutova a všichni, kteří Zadními Vinohrady projíždí, sledovat, jak se budova aquaparku mění. Zvenčí připomíná příď parníku a veselé barvy fasády ve tvaru vln lákají na vodní dobrodružství uvnitř. Vnitřní část je ale ještě obestřena tajemstvím.

Skrývají se tam čtyři bazény. „Velký relaxační s množstvím atrakcí, jako jsou masážní lehátka, velká prudká skluzavka či divoká řeka. Menší dětský bazének nabídne malou skluzavku. Pro odpočinek bude skvělý obří whirpool. Naopak aktivní plavci budou mít k dispozici oddělený sportovní bazén s osmi drahami," popsal vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Petr Chytra, který zároveň přislíbil otevření tohoto areálu již na začátku října.

Maminky těch nejmenších pak budou nadšeni z kojeneckého bazénku. Milovníci tobogánů mohou již nyní zkoumat zpozaplotu profil trati. Připraveny budou dva tobogány, přičemž v jednom se bude jezdit na velkých duších.

Chybět nebude ani nutné zázemí. V centru budou společné šatny s převlékárnami. Samozřejmostí je také občerstvení přístupné od bazénů a velká vstupní hala s průhledem k bazénům.

Část volnočasového areálu na Zadních Vinohradech již Chomutované pravidelně využívají. Zimní stadion s tréninkovou halou navštěvují sportovci i diváci už patnáctý měsíc, kinem Svět od září prošlo přes třicet tisíc diváků.

„Do konce roku bude veřejnosti otevřený celý areál. Za týden přivítá veřejnost fotbalový stadion, dětská hřiště a in-line dráha, v září atletický ovál a v říjnu budou moci Chomutované navštívit poslední dokončený objekt plaveckého areálu," informoval primátor města Jan Mareš.