Pokud váháte jak na to, město má odpověď. „První a zároveň nejjednodušší variantou je platba prostřednictvím sdruženého inkasa SIPO. Další možností je převod peněz z účtu,“ radí mluvčí města Denisa Špeilová. Poslední variantou je pak uhrazení v pokladně magistrátu. „Jelikož je poplatníkem každý občan Chomutova, a to bez rozdílu věku, nemusejí lidé vyplňovat žádná přiznání ani ohlášení k poplatku. Prosíme ale všechny občany, aby nahlásili změnu své kontaktní adresy či spojovacího čísla SIPO, pokud byly změněny. Nahlásit je třeba také nové členy rodiny, za které dříve neplatili,“ říká ekonom města Jan Mareš.

Jestliže občané platili prostřednictvím inkasa už v minulosti, nemusejí se teď o nic starat. Město má uchovanou databázi a veškeré potřebné podklady dodá přímo České poště. Pro účely platby převodem z účtu je na webových stránkách města dostupný generátor variabilních symbolů, který po zadání rodného čísla osoby, za kterou chcete odvést platbu, sdělí přidělený variabilní symbol. Možné je domluvit si i splátky. „Pokud si potřebuje poplatník či domácnost rozdělit poplatek na více malých částek, tak samozřejmě může, musí si ale pohlídat, aby byl k datu splatnosti uhrazen celý předpis poplatku,“ upozorňuje Denisa Špeilová.

I přes vybírání pravidelného poplatku od občanů se náklady města na jeho likvidaci nerovnají nule. „Náklady na odpadové hospodářství představují 796 korun za osobu, město tedy bude nadále dotovat náklady spojené s likvidací komunálního odpadu každému občanovi téměř 300 korunami,“ dodává ekonom města Mareš.

(dš)