Na facebooku Nového Severu obarvili do trikolory chomutovskou městskou věž.Ze známých osobností a komunálních politiků to udělal například primátor Chomutova Daniel Černý. A když se podíváte na svůj profil, jistě uvidíte spoustu svých známých, že to udělali také. Vyjadřují tak podporu Francii, jejíž hlavní město se stalo terčem brutálních teroristických útoků.

Někdo zvolil prosté podbarvení, které nabízí přímo facebook, další si profilové fotografie změnili úplně (nejrůznější obrázky si můžete prohlédnout níže). 

Ze stran a hnutí se přidal například Nový Sever, který na svém profilu zveřejnil fotografii červeno-bílo-modré městské věže (na snímku vpravo) s krátkým komentářem. "Naše politika nehýbe globálním světem, přesto bychom se rádi alespoň symbolicky připojili k pietě za oběti teroristických útoků v Paříži. Čest jejich památce,"píše se v něm. Úvodní fotografii si změnil i PRO Chomutov, a to na smuteční černou.

Za chomutovské komunisty se vyjádřil předseda Jaroslav Komínek, který však připomněl i další oběti útoků. "Vždy budu soucítit s každým jedním promarněným životem. Odsuzuji zásadně zbabělé vraždy nevinných obětí, které provedou fanatičtí psychopati. Ovšem stejně jako odsuzuji útok ve Francii, kde zahynulo podle předběžných informací 150 nevinných obětí, tak odsuzuji nedávný útok na ruské letadlo, kde zahynulo 250 nevinných a tak nějak si nevybavuju, že by se někdo "zahalil" do ruských vlajek," připomíná fakt, na který poukazují i další lidé na facebooku. "A to je právě to oč tu běží. I v těchto smutných událostech se bohužel rozdělujeme na různě truchlící, různě smutné, různě naštvané.....ale vražda zůstane vždy jen vraždou. Je potřebné se sjednotit proti těmto zrůdnostem," dodal Komínek.

Solidaritu s Francií vyjadřují lidé v celém kraji. Třeba v sousedním Žatci přišli lidé zapálit i svíčky na náměstí (fotogalerie ZDE).

Více o pátečních teroristických útocích ZDE.

Jeden z profilových obrázků k tématu teroristických útoků v Paříži.

Jeden z profilových obrázků k tématu teroristických útoků v Paříži.