Nebýt to neděle ráno, mohlo to dopadnout i tragicky. Po chodníku, kam cihly spadly, totiž ve všední den normálně korzují lidé, jde o poměrně rušnou ulici.

Cihly se uvolnily ze střechy zchátralého domu č.p. 23, který stojí v dolní části ulice. Horní roh budovy je natolik zvětralý, že stačilo, aby do něj narazil sníh sjíždějící ze střechy. Cihly se uvolnily a dole se roztříštily na několik kusů. Hned vedle zaparkovaných aut.

Kdy přesně cihly spadly, není jasné. Městská policie dorazila na místo po deváté hodině, kdy někdo operačního důstojníka upozornil telefonicky. Strážníci začali pracně shánět majitele aut, aby si radši přeparkovali. Pracovník technických služeb pak nebezpečné místo ohraničil červenobílou páskou. „Hrozí, že ještě něco spadne. Nevypadá to moc stabilně,“ okomentoval stav střechy Zdeněk Prchal z Technických služeb města Chomutova, který měl o víkendu pohotovost.

Majitelem domu jsou podle katastru nemovitostí manželé Ždímalovi z Chomutova. Stavební úřad je teď zřejmě vyzve, aby dali objekt do pořádku, možná hrozí i pokuta. Případu se ještě budeme věnovat v zítřejším vydání.

Zmíněný dům je jeden z mála zbylých, které v Revoluční ulici chátrají. Některé už jejich majitelé opravili, jiné už alespoň nejsou nebezpečné.

2004: Stejná ulice, stejný případ, jiný dům…
V podstatě obdobný případ je starý pět let, kdy se z domu č.p. 43 v téže ulici zřítil kus ozdobné římsy. Několik let byl chodník v této části ulice ohraničený páskou, ale nic se nedělo. Dnes tu stojí lešení, ale žádný stavební ruch na něm vidět není.