„Jedná se o rozšíření městského kamerového dohledového systému o dalších 41 kamer ke stávajícím čtrnácti na sídlištích Březenecká, Zahradní, Kamenná a Písečná," uvedla projektová manažerka magistrátu Petra Brožíková. Předpokládaná hodnota zakázky dosáhne téměř čtyři miliony korun, první kamery by město mělo získat už v lednu.

Magistrát zveřejnil také záměr revitalizace opěrné zdi u sportoviště v Zahradní ulici za předpokládaných více než 14,6 milionu korun. Vyhlásit výběrové řízení chce město v lednu, aby se práce stihly do konce léta. Revitalizaci opěrné zdi umožní vytvořit u sportoviště za základní školou zázemí kryté popínavými rostlinami s herními prvky pro děti. Vizualizaci projektu představil architekt na setkání s občany v sídlišti Zahradní.

„Na samotném vyhlášení výběrového řízení není nic špatného, ale současná rada by neměla dělat nevratné kroky a rozhodnutí, ke kterým již nemá mandát," řekl lídr hnutí PRO Chomutov a kandidát na primátora Daniel Černý.

Městská rada je nyní jediným řídicím orgánem města, protože krajský soud prohlásil výsledky říjnových komunálních voleb v Chomutově kvůli údajnému kupčení s hlasy voličů za neplatné a hlasování se bude opakovat. Občanská iniciativa Nechceme žít v Palermu už dříve vyzvala primátora Jana Mareše (ČSSD) a další členy rady ke složení mandátu. Mareš to odmítl jako nezodpovědný krok. Stávající vedení podle něj musí zajistit chod města do opakovaných voleb včetně rozpočtového provizoria na příští rok.