Vznikla tam, kde dosud mohli parkovat jen majitelé rezidenčních karet. Novinkou je také levnější parkování před infocentrem a parkovací kotouče v Ruské ulici.

„Nově je možné zaparkovat v zálivu v Palackého ulici, před bývalou poštou 1. Stačí zaplatit v parkovacím automatu, který je u přechodu pro chodce v ulici 28. října," informoval mluvčí Chomutova Jan Rödling. Změnu nejspíš ocení především zákazníci, kteří mají namířeno do některého z obchodů, kavárny či veřejné prádelny a odpadne jim zdlouhavé hledání místa k parkování.

Další místa k stání vznikla v Heydukově ulici, kde mohou nově parkovat klienti tamní zubní kliniky.

Méně starostí s tím, kde odstavit své auto mají také obyvatelé vnitrobloku několika bytových domů na Palackého ulici, kterému se říká Starý dvůr. Rezidentům tam přibylo 38 nových parkovacích míst.

Další novinkou je snížení ceny na parkovišti u „íčka", v ulici U městských mlýnů. Nyní tam řidiči mohou nechat auto za deset korun za hodinu, což je poloviční částka než doposud.

Změny v parkování se dotkly i dalších míst. „V dolní části Ruské ulice je nově pod značkou zákazu vjezdu mimo zásobování přidán symbol parkovacího kotouče. Řidič musí uvést dobu zahájení zásobování a může tam stát maximálně půl hodiny," informoval mluvčí. Smyslem opatření je zabránit odstavování vozidel na tomto místě a upřednostnění chodců.

Ke změnám v parkování došlo na základě poznatků dopravní komise, díky práci Pracovní skupiny pro parkování, ale především také podnětů od občanů a firem.

Veškeré výnosy z parkování se obloukem vracejí zpět řidičům. Přesněji putují do fondu dopravní infrastruktury, ze kterého se následně financuje budovaní nových parkovacích míst v Chomutově. V uplynulém roce město vybralo více než 8,4 miliónu korun. Do letošního října to bylo 6,7 miliónu korun, nepočítaje výnos z parkovacích karet.