Ještě noční směna musela zajistit padající plechy z opravované střechy paneláku v Kyjické ulici. Poměrně velký kus vítr utrhl, naštěstí dopadl jen na zaparkované auto. U dalších hrozilo, že se také uvolní.


A sotva své kolegové vystřídali hasiči z dopolední party, hned museli také do terénu. A znovu k uvolněnému plechu, tentokrát šplhali na střechu sedmipatrové budovy v ulici Matěje Kopeckého. A sotva se vrátili odsud, jeli do Skalkové ulice, kde byl rovněž uvolněný sedm metrů dlouhý plech. „Částečně plechy odstranili a z části připevnili," upřesnil k tomu Petr Klíma, ředitel Územního odboru Chomutov.

Na dalších místech v kraji odstraňovali hasiči hlavně spadlé stromy a velké větve. Například na Lounsku spadl strom na silnici u obce Hořetice. V Kašticích hasiči likvidovali strom spadlý na sloup telefonního vedení. Další stromy spadly i na Mostecku a Děčínsku.

Jak dodal šéf chomutovských hasičů, nebyl to dnes určitě poslední výjezd, protože vítr je stále silný. To potvrzují i meteorologové. Ti  očekávají, že nárazy větru mohou v Ústeckém kraji dnes dosahovat 70 až 90 kilometrů v hodině, na hřebenech to může být až 120 kilometrů v hodině.