Mají vaše děti rády sport a přitom tráví většinu prázdnin doma? Pak máte skvělou možnost. Prázdninová miniškola sportu v Chomutově ještě nabízí pomoc.

Děti se zde naučí základy různých sportů. Těšit se mohou například na basket, házenou, volejbal, tenis, plavání, skoky do vody, běh, jízdu na kole, bruslení i minigolf. Nechybí ale ani výlet do místního zooparku a opékání buřtů, které k prázdninám patří.

Prázdninová miniškola funguje každý týden. Záleží tedy na každém rodiči, který termín se mu hodí. „Momentálně jsou všechny běhy plné, ale když se kdokoli přihlásí, může se dostat na místo náhradníka," informuje Kateřina Chytrová z Kultury a sport Chomutov. Náhradníkem to ale nekončí. „Pokud se přihlásí více dětí najednou, můžeme ihned otevřít ještě jeden běh navíc," dodává Chytrová.

Prázdninová miniškola má připravený program pro děti vždy od pondělí do pátku a to až do konce prázdnin. Začíná se vždy v 7:30 a končí v 15:30 hodin. Jeden týden v miniškole stojí 700 korun. Za obědy na celý týden pak rodiče připlatí 325 korun.

Přihlášky lze podávat přímo na recepci městské sportovní haly.

Anketa: Co je na miniškole sportu nejlepší? Na co se ještě těšíš?

Šimon Šíma, 8 let, v miniškole sportu tráví již druhé prázdniny
Nejvíc mě baví plavčo. Tam se totiž potápíme, a to mě baví. Mám tady i kámoše Matyáše, kterého jsem poznal první týden. Jsem tady totiž už od začátku prázdnin. Těším se ještě do lesoparku

Nela Rauscherová, 11 let, v miniškole sportu byla již vícekrát
Nejvíc mě baví plavání. Je tam hodně zábavy a můžeme skákat z třímetrové věže. Jsou tu také hodné učitelky a máme tu hodně kamarádů. Ještě se těším na minigolf.

Tereza Podhorská, 10 let, v miniškole sportu podruhé
Mě nejvíc baví opičí dráha. Je hodně zábavná a můžu se na ní naučit hodně věcí do školy. Našla jsem si tady také kamarádku, se kterou pojedu na tábor. Za to jsem ráda. Těším se ještě na minigolf a na výlet do zooparku.

Jan Vondráček, 10 let, v miniškole sportu už popáté
Nejvíc se mi líbí sporty. Mám tady ale taky kámoše a Honzu (vedoucího), který s námi hraje fotbal. Nejvíc mě tady baví právě fotbal. Už jsme ho hráli třikrát za dva dny. Líbí se mi taky plavání a moc se těším na minigolf a taky na buřty.