Omezení mají trvat téměř šest měsíců. „Ulice Školní v úseku Vodních staveb až 28. října bude uzavřena přibližně do 23. června letošního roku. Důvodem je rekonstrukce vodovodu a kanalizace,” uvedl chomutovský magistrát.

Sítě v lokalitě byly už poruchové a poškozené, rekonstrukce byla už podle investora, kterým je Severočeská vodárenská společnost, potřebná. „Do provozu byl vodovod uveden v roce 1920. Na řadu jsou zaznamenány poruchy. Kanalizace byla uvedena do provozu také v roce 1920. Je ve špatném technickém stavu, má podélné a příčné praskliny, popraskaný a vymletý beton,“ informovalo město.

Odtažená auta z ulic Jirkova jdou do dražby
Podívejte, auta odtažená z ulic Jirkova jdou do dražby. Můžete je mít za hubičku

Pracuje se v části ulice od křížení s ulicí Vodních staveb až po ulici 28. října. Renovace bude probíhat po etapách, měnit se bude také rozsah omezení. Pro Severočeskou vodárenskou společnost práce provádí společnost Lama Construction. Rekonstruuje se celkem 752 metrů vodovodu a 716 metrů kanalizace.

Dlouhodobé komplikace řidiči nevítají, ale ti oslovení Deníkem je chápou. „Šest měsíců je dlouho, ale když je to nutné, tak se to musí udělat,“ říká Libor Podroužek z Chomutova. „Jezdím tam často, nemusím po Palackého. Je to rušná silnice, nejsem ráda, ale co se dá dělat, když to bylo ve špatném stavu. Snad to půjde rychle a neprodlouží se to,“ doufá také Petra Hojná.

Mohlo by vás zajímat: Klínovec na historických pohlednicích. Podívejte, jak vypadala vyhlídková věž

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová