Řidiče čekají v centru města dlouhodobé potíže. "V termínu od 1. března do 31. května dojde k dopravní uzavírce ulice Jakoubka ze Stříbra a Husova náměstí z důvodu rekonstrukce plynovodu," informoval chomutovský magistrát. Ulice Jakoubka ze Stříbra bude uzavřena od křížení s Puchmayerovou ulicí.

Objízdné trasy povedou okolními ulicemi, již tak hodně vytíženými. Opravu plynovodu provádí firma GasNet.

Omezení jsou aktuálně také v nedaleké ulici. Až do konce června je naplánovaná uzavírka části Školní ulice v centru Chomutova. Práce ve frekventovaném místě odstartovaly v lednu, dělníci tam vyměňují už dožilý a poruchový vodovod a kanalizaci. "Ulice Školní v úseku Vodních staveb až 28. října bude uzavřena přibližně do 23. června letošního roku. Důvodem je rekonstrukce vodovodu a kanalizace,” uvedl magistrát.

Zapeklitosti větné skladby řešili žáci 9. B na tabletech.
Přijímačky z češtiny: Proč se v Chomutově daří nejlépe žákům z Duhovky?

Sítě v lokalitě byly už poruchové a poškozené, rekonstrukce byla už podle investora, kterým je Severočeská vodárenská společnost, potřebná. „Do provozu byl vodovod uveden v roce 1920. Na řadu jsou zaznamenány poruchy. Kanalizace byla uvedena do provozu také v roce 1920. Je ve špatném technickém stavu, má podélné a příčné praskliny, popraskaný a vymletý beton,“ informovalo město. Pracuje se v části ulice od křížení s ulicí Vodních staveb až po ulici 28. října. Renovace probíhá po etapách, mění se tak rozsah omezení.

Mohlo by vás zajímat: Centrum péče v Chomutově: Nechceme v tom rodinu nechat, říká šéfka

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová