„Po dohodě se státním podnikem Povodí Ohře jsme letošní jarní akci pojali jako úklid okolí Chomutovky, a proto je akce nazvaná Ukliďme Chomutovku. Naplánovali jsme dvě trasy úklidu. Start první je u lávky za garážemi v Bezručově ulici, odkud účastníci vyrazí směrem do města. Cestou vysbírají odpad v zelených plochách podél Chomutovky až po Dehtochemu,” přiblížila Dagmar Mutinská z chomutovského magistrátu.

Odbor životního prostřední chomutovského magistrátu se i letos do dobrovolnické akce Ukliďme Česko zapojuje, v Chomutově začne jím pořádaná akce v sobotu 1. dubna v 9 hodin. „Druhá trasa je kratší, ale náročnější na úklid. Začne na parkovišti ve Ctiborově ulici, kde se nejprve vyčistí prostor směrem k Dukelské ulici, po níž se následně účastníci přesunou do ulice Vodní, kde vysbírají odpad po obou stranách řeky,“ vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí Mutinská.

Ilustrační foto.
Podvodník se představil jako bankéř ČNB. Muž z Chomutovska přišel o 800 tisíc

Potřeba jsou dobrovolníci, stačí přijít 1. dubna na místo srazů. Rukavice s sebou, kdo ale nebude mít, zajistilo pomůcky také město. „Na výchozích místech v Bezručově a Ctiborově ulici budou v devět hodin připraveni pracovníci odboru životního prostředí, kteří obě úklidové party povedou a účastníkům poskytnou rukavice, igelitové pytle a napichováky, které jsou zapůjčené ve spolupráci s Technickými službami města Chomutova,” informoval magistrát.