Technické služby města Chomutova (TSmCh) připravily na období vánočních svátků mimořádné svozy odpadů. Po Vánocích se totiž kontejnery plní velice rychle. „Aby nebyly ulice plné krabic a papíru, je zapotřebí posílit svozy. V ulicích se objeví také velkoobjemové kontejnery na vánoční stromky," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

Na Štědrý den a dva svátky vyjedou svozové vozy podle celoročních harmonogramů, k nim ale přibudou další. „V problematických oblastech navýšíme svoz směsného komunálního odpadu, papíru i plastů," upřesnil provozně-technický náměstek TSmCh Miroslav Šulta. Jediným dnem, kdy se vozy v ulicích neobjeví, bude 1. leden 2014.

Od pondělka 23. prosince přistaví technické služby velkoobjemové kontejnery na pevná stanoviště v ulicích Bělohorská, M. Pujmanové, Březenecká, Kamenný Vrch a Skalková. Všechny lokality obslouží jedno vozidlo. Velkoobjemové kontejnery určené na odstrojené vánoční stromky budou k dispozici na všech čtrnácti pevných stanovištích od čtvrtka 2. ledna do pátku 10. ledna. „Výjimkou je kontejner v Nových Spořicích. Nepřistavíme ho na pevné stanoviště, ale na parkoviště mezi paneláky," doplnil Šulta.

Svozy o Vánocích často komplikují nezodpovědní řidiči, kteří špatně zaparkují. Brání tím v příjezdu vozů ke kontejnerům. Odpad, který se do nevyvezených nádob nevejde, znečišťuje okolí. Jedná se hlavně o ulice Kamenný Vrch, Kyjická, Kundratická, Dřínovská a M. Kopeckého. Technické služby se proto v těchto případech spojí s městskou policií, aby společně udržely vozovky průjezdné.