Školní ulice v Chomutově je zřejmě už jediná v centru města, kde se dá parkovat zadarmo. Město to chce změnit, ale silnice patří Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Tím, že by chtělo Školní ulici zařadit mezi ulice se zpoplatněným parkováním, se město nijak netají. „Lidé, kteří tam bydlí, po tom sami volají,“ říká náměstek primátorky Jan Řehák. Byť tu mnoho míst k parkování není, řidiči raději nechají své auto tady než v sousedních ulicích, kde už se platit musí. A místní pak často nemají kde zaparkovat.

Magistrát už se silničáři nějakou dobu jedná, ale s posledním návrhem spokojen nebyl. „Ředitelství silnic a dálnic by nám sice Školní ulici převedlo, ale k našemu návrhu přidalo ještě další komunikace. A to by znamenalo pro městský rozpočet velkou zátěž,“ vysvětlil Řehák. Proto také zastupitelé návrh zamítli.

Jednat se ale bude dál „Od nás to byl signál pracovní komisí, která se tím zabývá, aby dál jednala pouze o Školní ulici,“ potvrdil náměstek.

I samotná Školní ulice by ale musela projít úpravami, ať už za peníze města nebo ŘSD. Podle Technických služeb města Chomutova by bylo třeba investovat hlavně do odvodnění, poklopů kanalizace a dopravních značek, aby ulice vyhovovala předpisům a normám. Nutné by ale bylo opravit i povrch.