O všem rozhodne důležitá věc – zda Chomutov coby nositel projektu uspěje v žádosti o dotaci. Sestavil kvůli tomu projekt „Moderní trolejbusy – zdravé město“, se kterým se bude ucházet o 155 milionů dotace. Přes devadesát milionů by měla dát ze svého obě města – Chomutov zhruba 77 a Jirkov 13 milionů korun.

A co všechno by za tolik milionů město vylepšilo? O nákupu nových trolejbusů už byla řeč – devět nových vozů by vyšlo na 136 milionů korun.
Další desítky milionů by spolykala rekonstrukce trakčního vedení, především na hlavní trase Březenecké – Kamenná – Písečná. Opravami by ale prošla i točna u polikliniky či v ulici Vodní.

A v projektu je myšleno také na zastávky, opět především na ty na hlavní sídlištní trase. Písečná – konečná, Písečná – zdravotní středisko, Kamenná, Zahradní, Zoopark, U lávky – všechny by měly projít rekonstrukcí. Součástí by měla být i úprava podchodů, proto je také cena přes šestnáct milionů korun.

Původně byly v projektu zahrnuty také přestavby křižovatek na Pražské a Březenecké ulici na kruhové objezdy, pak je ale město muselo vyškrtnout.

Hejtmanka: Já bych se tolik nevzrušovala…
O dotaci město žádá z Regionálního operačního programu, podle hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové ale uspějí pouze dvě města z kraje. Chomutov tedy bude soutěžit v konkurenci dalších šesti měst. Hejtmanka, která je zároveň chomutovskou radní, okomentovala šanci Chomutova skepticky. Po delší mírně bouřlivé diskuzi ohledně projektu mezi zastupiteli se přihlásila s prohlášením: „Chtěla bych jen upozornit, že uspějí dvě města z pěti, takže já bych se tolik nevrzušovala…“