Možná jste tam ani „nebyli“. Zastrčené veřejné záchodky v Palackého ulici nyní město zruší.

Toalety jsou v průchodu do „Podkovy“, nedaleko elektroprodejny na rohu obchodní pasáže. Ještě chvíli budou sloužit, ale pak se panáček s panenkou postěhují ze dveří záchodů na smetiště.

Důvod je jasný, do průchodu moc lidí nezavítá. „Vzhledem k jejich umístění nejsou příliš navštěvované a občané raději využívají záchodky v Centralu,“ vysvětluje mluvčí města Tomáš Branda.

Radnice tak na provoz ročně doplácí více než tři sta padesát tisíc korun. „Další nevýhodou je, že záchodky sídlí v pronajatých prostorech, což znemožňuje investice do obnovy, která by se vyšplhala až na dva miliony korun,“ dodává Branda.

Tyto peníze by vylepšily jejich nevábný vzhled a možná by přilákaly více „návštěvníků“, ale městu se nechce dávat peníze do cizího.
A kam budou turisté a Chomutováci chodit, když na ně přijde potřeba? Jako veřejné záchody slouží toalety v novém obchodním domě Central. Další budou k dispozici v rekonstruovaném Prioru, který má otevřít na podzim.

Dalšími veřejnými WC, které v Chomutově fungují, jsou ta městskou tržnicí a dále pak v parku u fotbalového stadionu.

Kdy přesně město toalety v Palackého ulici zruší, ještě není jasné. S tím, jak zajistit provoz těchto zařízení, mají města často problém. Soukromníci se do jejich provozování nehrnou a města je většinou musejí dotovat z rozpočtu.