Obyvatelé rodinných domů v Chomutově získají od června další možnost, jak se zbavit biologického odpadu ze svých zahrádek. Domácnosti, které nemají v dosahu speciální hnědý kontejner, budou moci trávu, listí nebo drobné větve ukládat do pytlů. Chomutovské technické služby je budou pravidelně svážet, a to až do té doby, než budou kompostéry k dispozici pro všechny domy.

Zájemci si mohou zdarma vyzvednout hnědé pytle, do nichž odpad uloží a připraví je na viditelném a dostupném místě před domem. Pytle se budou vydávat ve vrátnici technických služeb v ulici Na Moráni. Na měsíc jich lidé mohou dostat pět. „Je to služba navíc pro občany Chomutova, kteří platí za odpady. Chceme tak umožnit odevzdání odpadu ze zahrad i těm, kteří ještě nemají u svého domu nádobu na bioodpad," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

Pytle budou pracovníci technických služeb svážet jednou týdně (přesný harmonogram naleznete v modrém infoboxu). Jiné nádoby s bioodpadem než hnědé pytle ale od obyvatel vybírat nebudou.

Zahrádkáři mají i nadále možnost odevzdávat biologický odpad ve dvou chomutovských sběrných dvorech, které jsou pro ně otevřeny i o víkendech.

U některých rodinných domů už pracovníci technických služeb hnědé nádoby na bioodpad, takzvané kompostery, rozmístili. Během léta by se měly objevit i u zbývajících domků. Do té doby bude fungovat svoz hnědých pytlů.

Na kdy si pytle s bioodpadem připravit:

Pondělky: 4.6., 11.6., 18.6., 25.6., 2.7., 9.7., 16.7., 23.7., 30.7.

Ulice Barákova, Blatenská okály, Ctiborova, Dobrovského, Jabloňová, Jugoslávská, Kozinova, Letní, Lipanská, Na Lučině, Na Spravedlnosti, Na Vyhlídce, Pod Lesem, Pod Strání, Pod Strážištěm, Pražská za kolejemi, Sladkovského, Šrobárova, Tylova, U Třešňovky, V Zahradách, Ve Stráni, Jarní, Winterova, Žerotínova.

Blanická, Elišky Krásnohorské, Hraničářská, Kosmova, Sadová, Selská, Sládkova, Sukova, Třebízského, Zdravotnická.

Úterky: 5.6., 12.6., 26.6., 3.7., 10.7., 17.7., 24.7., 31.7.

Ulice Adámkova, Alešova, Čermákova, Dvořákova, Karla Čapka, Kmochova, Krušnohorská, Lipská, Mýtná, Na Průhoně, Podhorská, Resslova, Trocnovská, U Filipových rybníků, U Filipových rybníků ( nové ), Višňová, Železniční.

Černovická, Dukelská, Fügnerova, Kadaňská, Komenského, Kukaňova, Osvobození, Palachova, Sokolská, Št. kpt. Kouby, V Alejích.

Středy: 6.6., 20.6., 27.6., 4.7., 11.7., 18.7., 25.7., 1.8.

Ulice Bělohorská, Čechova, Daliborova, Haškova, Holečkova, Křižíkova, Legionářská, Meisnerova, Mjr. Šulce, nám. Dr. Beneše, Pionýrů, Poděbradova, Prokopova, Purkyňova, Rokycanova, Smetanova, Spořická, Školní.

Pátky: 1.6., 8.6., 15.6., 22.6., 29.6., 6.7., 13.7., 20.7., 27.7, 3.8.

Ulice 28. října, Beethovenova, Beethovenova pravá, Dolní, Dolní u KŠV, Grégrova, Jakoubka ze Stříbra, Karoliny Světlé, Libušina, Na Bělidle, Na Moráni, Na Přikopech, Partyzánská, Puchamyerova, Revoluční, Riegrova, Slezská, Šmilovského, Táboritská, U Plynárny, U Větrného mlýna, V Přírodě, Vikové Kunětické, Vodní, Veršovců, Zd. Štěpánka