Tradiční pokrmy různých národů budete moci již tento pátek ochutnat na náměstí 1. máje. Na zámku se o den později uskuteční již sedmnácté mistrovství ve vaření svíčkové. Chybět nebudou ani tradiční farmářské trhy a řada akcí pro děti, spojených s koncem prázdnin.

Během odpoledne poznáte půl světa

Hned v pátek odpoledne se můžete naladit na víkendovou notu akcí, která nese název Barevná planeta. Ta začíná již ve 14 hodin na náměstí 1. máje v Chomutově. Těšit se můžete nejen na ochutnávky tradičních pokrmů, ale také na ukázky hudby, tance a kultur Afriky, Izraele, Íránu, Ukrajiny, Ruska, Bulharska, Vietnamu, Mongolska i Kuby. Zástupci národnostních menšin tam totiž rozprostřou své stánky. Vstup je zdarma.

Nejlepší svíčkovou ochutnáte na zámku

Pokud máte raději českou klasiku, pak se v sobotu určitě vydejte na zámek Červený hrádek. Ve 14 hodin zde totiž odstartuje již sedmnáctý ročník Mistrovství České republiky ve vaření svíčkové. V porotě jako vždy zasedne Petr Novotný tentokrát s hercem Pavlem Novým a operním a muzikálovým zpěvákem Marianem Vojtkem. Ochutnávat však nebudou jen porotci. Výborná svíčková bude opět připravena i pro všechny návštěvníky. O dvě hodiny později se mohou všichni návštěvníci těšit na soutěž jedlíků, do které se může zapojit každý. Poté nebude chybět cimbálová muzika Majerán. Vstupné na akci stojí dvacet korun pro dospělé a dvacet korun pro děti.

Prohlédněte si netradiční výpěstky

Pokud jste tělem i duší zahrádkáři a poznáváte-rádi netradiční plodiny, pak si v sobotu udělejte výlet na zámek o něco dříve. V 10 hodin se zde totiž otevře Výstava výpěstků a netradičních plodin. Zahrádkáři se pochlubí vlastními výpěstky a netradičními plodinami. Součástí výstavy bude výstava fotografií Zdeňka Pejchala s názvem Pohled do zahrádkářských o­sad.

Rozlučte se s létem a prázdninami

Konec prázdnin je tady. Školáci, studenti i předškoláci se však ještě mohou pořádně pobavit. Hned na pátek, poslední srpnový den, připravila Kultura s port Chomutov akci se symbolickým názvem Ahoj prázdniny. Ta začíná v 15 hodin v kině Svět, promítáním pásma krátkých pohádek, odtud se zábava přesune do Areálu Tomáše ze Štítného, kde budou od 16 hodin připraveny soutěže pro děti a opékání vuřtů. Vstupenka z kina bude platit i do sportovního areálu.

Rozloučit se s létem můžete v pátek také na koupališti v Údlicích. V 17 hodin tam totiž odstartuje letní show hudebního divadla HNEDLE-VEDLE s klauny. Od 20 hodin je pak připravena hudba k tanci a poslechu pro dospělé.

Také Strupčice připravily na pátek Loučení s prázdninami. Soutěže pro děti začnou již 15.30 na místním koupališti. Loučit se budou i dospělí. Od 19.30 začne hrát skupina Sortiment a později se představí Michal David revival.

Užít si ještě konec prázdnin mohou děti také v sobotu v Droužkovicích, kde v 16 hodin začne zábava s Michaelou Dolinovou v hospodě U Hřiště. Ve 21 hodin se pak mohou děti rozloučit s prázdninami v táborovém duchu projitím stezky odvahy.

I poslední prázdninový den si děti užijí naplno. Koza Róza pro ně totiž připravila turistický výšlap s opékáním buřtů. Vyráží se v deset hodin z hřiště na Kamenném vrchu a končit se bude v TJ Veros.

Vzpomínka na zbouraný kostel

Pokud máte rádi historii, pak se v neděli ve 14 hodin určitě vydejte k altánu v městském parku. V jeho blízkosti totiž proběhne vzpomínková akce k připomenutí 40 let od zničení chomutovského evangelického kostela, který dříve stál na místě dnešních lázní.