Tyhle tři organizace se v Chomutově určitou měrou starají o kulturu a také propagaci města. A radní už nějakou dobu diskutují o tom, jestli není jednodušší cesta.

„Je třeba přemýšlet nad tím, zda to nerozdělit na nějaké smysluplnější celky," potvrdil Chomutovskému deníku úvahy radních Marian Bystroň, náměstek primátora. „Třeba mít jednu organizaci čistě na sport, druhou zase na kulturu," nastínil.

Město si chce nechat zpracovat analýzu, která by měla zmapovat podobné aktivity města a jeho organizací. A také chce vědět, co by to přineslo. Ať už ekonomicky, právně či personálně. Náměstek Bystroň nyní připravuje výběrové řízení na společnost, která by měla audit provést.

Kultura a sport využívá divadlo a kino, pořádá další kulturní akce, navíc spravuje sportovní areály a aquapark. SKKS má kromě knihovny na starosti dvě galerie, rovněž pořádá své akce a spravuje třeba městskou věž. Zmíněný odbor na magistrátu také řeší propagaci města včetně kulturních akcí (Rodinné zápolení, závody dračích lodí, Chomutovské Vánoce apod.).