„Upřímnou soustrast všem rodinám a blízkým obětí nelidského činu, který zasáhl celou naši společnost. Naše myšlenky jsou s každým, kdo byl touto tragickou událostí postižen,“ uvedlo město Kadaň na svém oficiálním facebookovém profilu. „V těchto temných časech je důležité, abychom si vzájemně poskytovali podporu a společně se snažili o nalezení světla v temnotě. Stůjme pevně při sobě a ukažme, že láska a soucit vždy převáží nad nenávistí a násilím,“ vzkázalo všem.

Hlubokou lítost na tragickými událostmi vyjádřilo také město Jirkov a Chomutov. Současně se z řad obyvatel ozývá přání, aby bylo určeno pietní místo.

„Vyhlásíte nějaké pietní místo, kam bychom mohli položit květiny a připojili se tak k ostatním městům, abychom v tento předvánoční čas nemuseli jezdit do Prahy, kde necítíme bezpečí? Pomáhá to truchlení,“ oslovila chomutovskou radnici na sociálních sítích Jana Mašková Zimolová.

„Za pietní místo se také přimlouvám. Neskutečně mě to zasáhlo a určitě nejen mě,“ připojila se Helena Remišová a také další komentující.