„Rozpracovaných projektů je v S1 Center Chomutov více,” potvrdila Markéta Kolář Rašíková z marketingového oddělení Saller group, společnosti, která pronajímá pozemky v zóně. „Tím nejbližším je otevření prodejny Gate, a to již ke konci letošního roku. Zákazníci ji najdou v bývalé prodejně New Yorkeru, která se v létě přesunula do větších prostor,” doplnila. Oděvní značka je teď v prostorách po Martes Sport.

Obchodní centrum se bude rozšiřovat také v části vedle obchodu LKQ (Auto Kelly), kde vznikne zhruba pět tisíc metrů čtverečních prodejní plochy a také 160 nových parkovacích míst. Na tomto území přibude hned několik prodejen. Mezi nimi elektro a nábytek Okay, ProSpánek s nabídkou postelí, matrací, přikrývek či anatomických polštářů nebo také dortmundská TEDi, která nabízí pod jednou střechou široký sortiment zboží od drogerie, kosmetiky a dekorací po potřeby pro zvířata, kutily či kreativce, dále školské a kancelářské potřeby, hračky a potřeby pro dům.

Dalším nájemcem bude původně nizozemský mezinárodní diskontní řetězec Action s rozmanitou nabídkou zboží za nízké ceny. Jedná se o módu, zařízení do domácnosti, kanceláře, školní potřeby a také vybavení pro zahradu či cestování.

„A tím novinky nekončí,” podotkla Rašíková. „Jsme velice rádi, že se nám podařilo domluvit spolupráci s restaurací rychlého občerstvení Burger King, jejíž otevření je plánované na začátek roku 2025,” prozradila.

Burger King je americký řetězec provozoven rychlého občerstvení se sídlem v Miami-Dade na Floridě, který má více než 11 tisíc restaurací ve zhruba 65 zemích světa. V České republice jich je kolem čtyřiceti, největší byla otevřená v roce 2020 na I. P. Pavlova v Praze. V Ústeckém kraji jsou například v Galerii Teplice nebo v Obchodním centru Fórum v Ústí nad Labem.

Značku rychlého občerstvení v Česku provozuje společnost Rex Concepts BK Czech. Ta se zatím k možnému otevření restaurace v Otvicích na Chomutovsku podrobněji vyjádřit nechtěla. „Zatím to nechceme komentovat, nic ještě není podepsané. Nějaká jednání ale probíhají,” uvedl manažer Lukáš Pech.

Konkrétnější nebyl ani v otázce dalšího možného šíření značky jinde na severu Čech. „Určitě chceme se značkou expandovat, ale tím, že je u nás za těch více než deset let docela zavedená, už jsou lokality nějakým způsobem omezené. Stále si ale myslíme, že tu prostor pro šíření je. Hledáme tedy, kde bychom mohli případnou restauraci otevřít,” dodal.

V obchodní zóně v Otvicích se nachází kolem třiceti prodejen a provozoven. Mezi nimi nechybí Kaufland, lékárna Max, obchody s módou, obuví a sportovními potřebami či populární fast food restaurace KFC.