Obyvatele Chomutovska čeká konečně teplejší víkend. Pokud jej nechcete strávit doma, máte hned několik možností. V sobotu se všem zájemcům otevřou chomutovské památky a v zooparku se představí nejkrásnější mláďata. Celý nedělní den pak můžete prožít na zámku. Jirkov tam totiž zahajuje svoji kulturní sezónu.

Sobota ve znamení památek i zvířátek

Sobotní den si mohou užít milovníci památek i živočišné zvíře. Od 9:00 do 17:00 hodin totiž Chomutov k Mezinárodnímu dni památek a sídel zpřístupní své skvosty. Co vše můžete navštívit a kde je jiná otevírací doba se dozvíte z infoboxu níže.

Jaké památky můžete navštívit
Jezuitský areál, Palackého
* Expozice Oblastního muzea
* Hvězdářská věž (10:00-16:00 -každou celou hodinu prohlídky věže s průvodcem)
* Kostel sv. Ignáce
* Městská galerie Špejchar
* Galerie Lurago

Budova starobylé radnice, náměstí 1. máje
* Expozice Oblastního muzea
* Klenotnice Tobiášova legenda
* Kancelář primátora a oratoř slečen
* Art galerie Radnice

Kostel sv. Kateřiny, náměstí 1. máje; Městská věž, náměstí 1. máje; Kostel Nanebevzetí Panny Marie, náměstí 1. máje (otevřeno od 13:00 do 17:00); Městské informační centrum, U Městských Mlýnů; Chrám sv. Ducha, Hálkova (otevřeno od 10:00 do 14:00); Kostel sv. Barbory, Lipská (otevřeno od 13:00 do 15:00); Železniční depozitář Národního technického muzea (otevřeno od 10:00 do 17:00, vstupné dospělí 40 Kč, snížené vstupné 20 Kč)

Pokud obdivujete zvířata a především jejich mláďátka, pak se v sobotu po 13. hodině vydejte do zooparku. Připraveny jsou volby o Nej mládě v rámci akce Babyzoom 2013. Více o akci ZDE.

Užijte si vesnickou retro diskotéku

Milujete hity 80. a 90. let? Pak se v sobotu ve 20:00 hodin vydejte do Otvic. V tamním kulturním domě je totiž připravena první jarní retro diskotéka. Dobové hity sem tam vystřídají i pecky, které právě letí. Lístky, které stojí jen třicet korun, budou k dostání přímo na místě.

Červený hrádek se probudí ze spánku

Nedělní den bude v Jirkově patřit kultuře a všem, kteří mají rádi pohádky, lovecké psy a dobrou hudbu. Připraveno je totiž tradiční zahájení kulturní sezóny.

Vše v 9:00 hodin odstartuje jarní svod loveckých psů. Po nedělním obědu se pak děti i dospělí dočkají pohádky o kašpárkovi a hodné víle Jarmile. Ve 14:00 hodin je totiž připraveno loutkové představení v podání Sváťova divadla. Hodinu poté přijde na řadu dobrá hudba v podání smíšeného pěveckého sboru Chorus Laneum a o další hodinku později pak děti čeká další pohádka, tentokrát o Madlence a skřítcích. Kulturní neděli pak v 18:00 hodin uzavře bluegrassová a country kapela Poutníci. Po celý den nebudou samozřejmě chybět oblíbené dětské atrakce a prodejní stánky.Vstupné pro dospělé stojí 60 korun a pro děti 40. Na koncert Poutníků si diváci musí připravit 100 korun.