„Jak již bylo řečeno na předchozím setkání Krizového štábu, tak situace je nadále vážná ale stabilizovaná. Od 1. dubna 2021 bude otevřeno očkovací centrum přímo v chomutovské nemocnici a my doufáme, že čísla hospitalizovaných půjdou dolů,“ uvedl chomutovský primátor Marek Hrabáč.

Jednání se zúčastnili zástupci vedení města a magistrátu, zástupce chomutovské nemocnice, Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru.

„Aktuálně máme hospitalizováno 83 pacientů, z toho 13 na oddělení JIP a z nich 6 na umělé plicní ventilaci. Dva pacienti byli dnes transportováni do nemocnic v Karlových Varech a Praze," sdělil zástupce chomutovské nemocnice Michal Zeman.

Ilustrační foto
Nemocnice pod tlakem: V Ústí se za měsíc počet pacientů s covidem zdvojnásobil

Aktuálně jsou covidová lůžka ve špitále obsazena z 80 až 85 procent, nemocnice pro pacienty vyžadující intenzivní péči z jiného důvodu, než je onemocnění Covid-19, disponuje dalšími lůžky.

"V areálu Nemocnice Chomutov finišují stavební práce na přípravě velkokapacitního očkovacího centra. Následně bude rychlost očkování závislá na dodávce vakcín od státu prostřednictvím Ústeckého kraje. V plánu je proočkování až sedmdesáti tisíc obyvatel během 4 – 6 měsíců dle kapacity,“ doplnil primátor.