Nový sportovně oddychový areál na Lipské, který vyrostl na místě bývalé ploché dráhy, sice ještě není oficiálně otevřen, ale už jej využívají desítky lidí denně. Na finální podobu si ale budou muset počkat ještě do příštího roku.

„Je dobré, že z tohoto prostoru město konečně něco udělalo," pochvaluje si změnu obyvatelka Domoviny Marta Soukupová. „Manžel vzpomínal, že když mu bylo asi patnáct, tak si tady jeden závodník propíchl břicho o hrazení a od té doby se tu už žádné závody nejely," dodala paní Soukupová s tím, že s novým využitím je spokojená.

NOVÝ AREÁL využívají denně desítky lidí. Děti nejvíce láká lanová dráha.Do nového areálu míří lidé z celého Chomutova nejen v odpoledních, ale i v dopoledních hodinách. „Přišly jsme si zabruslit," říkají dvě usměvavé dívky Jana a Kateřina. Obsazená jsou už po ránu také dětská hřiště. „Chybí mi tady lavičky a mohlo by tu být více stínu. Ten je jen tady u lanovky," hodnotí nový areál tatínek Terezky a Tomáše, kteří si sem přišli hrát.

Areál je sice už veřejnosti přístupný, čekají ho ale ještě poslední úpravy. „V novém rekreačním areálu budou ještě do poloviny srpna osazeny lavičky a koše. Kompletní dokončení i s veřejným osvětlením a domkem správce bude v příštím roce," přiblížila mluvčí města Šárka Schönová. Celý areál pak bude podle návštěvního řádu veřejnosti otevřen od května do září od 8 do 20 hodin, v ostatních měsících od 9 do 19 hodin, a to zdarma. „Pověřený správce bude na areál dohlížet, oproti záloze bude zapůjčovat například sítě na hřiště," přiblížila Schönová.

V areálu by nemělo chybět ani občerstvení. To by se mělo otevřít přímo v domku správce. Skříňky po kterých volají bruslaři, podobné těm, které mají například na Matyldě, zatím město neplánuje. O dalším rozšiřováním herních ploch bude ještě město uvažovat podle prostoru a bezpečnostních zón herních prvků.

Anketa: Jak se vám tu líbí a jak často sem chodíte?

Kateřina Heligerová, 20 let, Chomutov
O tom, že tady něco je, vím jen proto, že bydlím tady kousek. Dnes jsem tu na bruslích podruhé a dvakrát jsem už byla na tenisu. In- line dráha mi vyhovuje, jen mi u ní chybí lavičky a nějaké občerstvení.

Martina Šišková, 37 let, Benešov
Jsme v Chomutově na návštěvě u rodičů. Sice to trošku dýl trvalo, než to tu postavili, ale teď je to tady super. Možná bych ještě uvítala víc atrakcí pro děti. Jsou tu jenom dvě hřiště a pak lanová dráha. Možná by to také chtělo víc stínu.

Terezka Reicheltová, 3 roky, Chomutov
Jsem tady poprvé. Teď tady jezdíme na lanovce, ale byli jsme i na druhém hřišti. Tady se mi ale líbí víc.

Jana Svobodová, 19 let, Chomutov
Dnes jsem tady poprvé a líbí se mi tu. Stezka je rovnější než v Bezručáku, ale mohla by být širší, když tu jezdí i cyklisté. Počítám, že sem budu aspoň jednou týdně chodit. Jen by ještě mohli přidat skříňky.

Michaela Dyršmídová, 31 let, Chomutov
Zeleň sice bude hezká, ale možná by se ještě nějaký prostor mohl využít a dát sem více herních prvků pro děti. Jinak se mi tu líbí. Až nebude takové vedro, vyrazím na brusle. Líbí se mi, že tu není krátká a jednotvárná trasa.